İleri geri gaglanti sekli lazim

IMG_20190402_122529.jpg
IMG_20190402_111123.jpg
IMG_20190402_111106.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Etikette 230 V yaziyor DC belirtmiyor.Bu balıkçı gemisinde ırgat motoru olacak calistirabilirsek.motorun arkasinda fren bobinide var.
Zaten o kocaman kollektör AC motorda olmaz murat kardeşim - üniversal motorlar hariç - .
Etikette 230 V yaziyor DC belirtmiyor.Bu balıkçı gemisinde ırgat motoru olacak calistirabilirsek.motorun arkasinda fren bobinide var.
Peki siz bu motoru nereden temin ettiniz ?

Son düzenleme:
Gemide kullandıgınız elektrık degerleri, kaç volttur
Bu motor için, DC motor ıse ayrıca bır AC/DC cevirme ve kontrol motoru gerekir.
Dediğiniz gibi, DC yazmıyor bu durumda, ek bır resota düzeneği gerekebilir.

DC şönt motora benziyor . http://www.elektrikrehberiniz.com/elektrik-motorlari/sont-motor-3772/
Peki bu motoru besleyecek DC gerilimi -230 V DC - nerden temin ediyorsunuz ?
@sami inci baba dan bir yorum bekliyorum :)

3500 motor,73 yıl sığdırdığım hayatımda;)ne böyle bir motor,ne böyle bir etiket gördüm.Beni bu işte say-
mayıno_OSn. Kral kobra ve Sn. zeybekte bilmiyorsa,bu motor marstan gelmiş demektir.:rolleyes:Boş geçmesin,
bişey atıyorum desem,monofaze bilezikli asenkron ( hiç öyle birşey görmedim. çok anlamsız ! tabiki ) diyebilirim.Onun içinde,yanında mutlaka yolverme reostası olmuş olması gerekir.

Son düzenleme:
Zaten o kocaman kollektör AC motorda olmaz murat kardeşim - üniversal motorlar hariç - .

Peki siz bu motoru nereden temin ettiniz ?
2.el almislar . başka parçası varmi dedim bilmiyorlar.
Gemide kullandıgınız elektrık degerleri, kaç volttur
Bu motor için, DC motor ıse ayrıca bır AC/DC cevirme ve kontrol motoru gerekir.
Dediğiniz gibi, DC yazmıyor bu durumda, ek bır resota düzeneği gerekebilir.
Haklisin

Adsız.png

Dediğim gibi bunun şönt DC motor olma olasılığı fazla . DC seri motor amerikan malı olarak işyerimizde var . Onlar da sargı uçları A1 A2 S1 S2 olarak geçiyor . Şönt motoru en son endüstri meslekte görmüştüm :)

Son düzenleme:
3500 motor,73 yıl sığdırdığım hayatımda;)ne böyle bir motor,ne böyle bir etiket gördüm.Beni bu işte say-
mayıno_OSn. Kral kobra ve Sn. zeybekte bilmiyorsa,bu motor marstan gelmiş demektir.:rolleyes:Boş geçmesin,
bişey atıyorum desem,monofaze bilezikli asenkron ( hiç öyle birşey görmedim. çok anlamsız ! tabiki ) diyebilirim.Onun içinde,yanında mutlaka yolverme reostası olmuş olması gerekir.
Yanlış okumadiysam 1959 model bir motor tam müzelik

Bırde klemens kutusunun resmını verebılırmısın, yukardakı resımmı. Reosta bulamazsan, elektronık dc hız kontrol sürücü gerekir.
İleri geri içinde, ac motor gibi iki ayrı kontaktör gerekir,

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri