ölçü aleti hakkında yardım

jevix

Üye
selam arkadaşlar 4 yıldır kullandığım ölçü aletimde 4 senedir hiç farkında bile olmadığım ama bu gün gözüme çarpan ilginç bir kademe olduğunu farkettim aşağıdaki resme bakın

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

evet resimde görülen seçeneğin ne olduğunu nerde kullanıldığını bana açıklarsanız çok sevinirim

saygılarımla:confused:

Ne yazdığı okunamıyor.Aynı ölçü aletini kullananlar dışındakiler için,bu yazıyı belirtebilirmisi-
niz ?

yazı yok M harfi gibi bi sembol

Ölçü aletinin markası ve tipi nedir ?

mastech m832 dijital multimetre

DC akım kademesinde görünen 20 m ,20 mA kademesi, 200 m görünen, 200 mA akım kade-
mesininde ölçüm yapılıyor demektir.
Görüntüyü,masa üstüne " farklı kaydet " ile alabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 02913-20090430153508-EN.pdf
    174.9 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
ölçü aletinin resmini daha net bir şekilde çekip bizimle paylaşırsanız daha doğru cevaplar gelecektir. Varsayıma göre hareket etmemek gerekir.

Bana kalırsa sinyal jenaretörü hangi uçlarda kullanıldığını kullanma klavuzuna bakmak lazım.

MACKİN' e katılıyorum kare dalga çıkışlı bir sinyal jeneratörü. Sanıyorum çıkış ucuda 10A lik uçtan çıkıyor. Kaç Hz lik bir sinyal verdiği konusunda herhangi bir bilgim yok ama benzeri bir alette 1KHz lik ve 5 Voltluk çıkış vardı.

Umarım Yardımcı olmuşumdur.

sayın tossun2008 bu konuda yeni sayılırım biraz daha açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim hatta bu kademe ile ölçümle ilgili bir örnek verirseniz memnun kalırım tekrar teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri