çift el buton sistemi

ARKADAŞLAR MERHABALAR, HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR SİZLERE BİR SORUM OLACAK. BEN PRESLERDE ÇİFT EL BUTON SİSTEMİNİ AUTONİCS ZAMAN RÖLESİYLE YAPIYORUM AMA BÖYLE YAPMAK İSTEMİYORUM PERSONELLER BİR ŞEKİLDE ÜÇKAĞITÇILIK YAPABİLİYOR SADECE ÇİFT EL RÖLESİ VARMI 2 BUTONA AYNI ANDA BASTIĞINDA ÇALIŞSIN.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ARKADAŞLAR MERHABALAR, HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR SİZLERE BİR SORUM OLACAK. BEN PRESLERDE ÇİFT EL BUTON SİSTEMİNİ AUTONİCS ZAMAN RÖLESİYLE YAPIYORUM AMA BÖYLE YAPMAK İSTEMİYORUM PERSONELLER BİR ŞEKİLDE ÜÇKAĞITÇILIK YAPABİLİYOR SADECE ÇİFT EL RÖLESİ VARMI 2 BUTONA AYNI ANDA BASTIĞINDA ÇALIŞSIN.

merhabalar aşağıda link olan çift el rölesi kullanılabilir. her çift ele bir adet röle kullanılması gerekmektedir. zaten zaman rölesi ile ne kadar güvenilir olabilir??

https://www.se.com/tr/tr/product/XPSBF1132P/modül-xpsbf---çift-elli-kontrol---24-v-dc/

iyi çalışmalar..

peki bu ürünler plc olmadan kullanılabiliyormu arkadaşlar günaydın herkese

pıllz bu ıs ıcın bıcılmıs kaftan
hıcbır sekılde operator olmayanın mudahalesın eızın vermeyen bır role
malzeme olarak pahalı olsada mevzu ıs guvenlıgı olunca deger bence

Arkadaşlar merhaba,
Emniyet rölesi kullanmadan bunu s71200 plc programı üzerinden nasıl yapabiliriz?

Arkadaşlar merhaba,
Emniyet rölesi kullanmadan bunu s71200 plc programı üzerinden nasıl yapabiliriz?
Bunu yazılımla yapabilirsiniz ama eğer güvenlik katagorisi olması gerekiyorsa presler gibi veya kesici bir alet kumandasında kullanacaksanız güvenlik rölesi veya safeplc veya kullandığınız plc nin safety özelliği olması lazım ama tehlikeli değilse start için iki input şartı getirecek 2 buton bağlayarak çalıştırabilirsiniz

Bunu yazılımla yapabilirsiniz ama eğer güvenlik katagorisi olması gerekiyorsa presler gibi veya kesici bir alet kumandasında kullanacaksanız güvenlik rölesi veya safeplc veya kullandığınız plc nin safety özelliği olması lazım ama tehlikeli değilse start için iki input şartı getirecek 2 buton bağlayarak çalıştırabilirsinizender meb 8 rolesi ilde yapıyor bende balati semasi ariyorum

pıllz bu ıs ıcın bıcılmıs kaftan
hıcbır sekılde operator olmayanın mudahalesın eızın vermeyen bır role
malzeme olarak pahalı olsada mevzu ıs guvenlıgı olunca deger bence
Etmes mcb-8 8 ile yapılıyor bende balati şemasını arıyorum bulamadim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan