çevre aydınlatma fotosel rölesi hakkında

rölede L N G1 G2 2 3 GİRİŞLERİ VAR L YE FAZ BAĞLADIM N YE NÖTR G1 GÖZÜN BİR UCU G2 DİĞER UCUNU BAĞLADIM 2 NOLU GİRİŞİ KONTAKTÖRÜN A1 GİRİŞİNE 3 NOLU GİRİŞİDE KONTAKTÖRÜN A2 ÇIKIŞINA BAĞLADIM SİSTEM ÇALIŞMADI ŞİMDİ BENİMBAĞLANTIMDA BİR HATA VARMI SİZCE NOT:YANIMDA YENİ FOTOSEL GÖZÜDE GETİRDİM ONUDA DEĞİŞTİRDİM YİNE OLMADI

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Dostum bu tür roleler geçikmeli çalışır. Onun için beklemen lazım. Sebebi ise rolenin otomobil farı, şimşek çakması gibi sebeplerden dolayı etkilenmemesi için. Yoksa ani ışıktan sistem etkilenir.
Ortalama 1 dk kadar bekle kontaktöre faz gelmiyor mu?

FAZ GELMİYOR HAYIR ÇOK UĞRAŞTIM

Toptan yanlış. Neye dayanarak böyle bağlantı yaptın dostum. L faz N nötr 2 nolu kontağa faz 3 nolu kontak kontaktörün a1 ucuna a2 ucuna da nötr.

Rölelerin alayı enversör kontak çıkışlıdır ortak uca faz vereceksin normalde açık tarafı çıkışından kontaktör bobinini A1 ucuna A2 ucuda nötr'e.

rölede L N G1 G2 2 3 GİRİŞLERİ VAR L YE FAZ BAĞLADIM N YE NÖTR G1 GÖZÜN BİR UCU G2 DİĞER UCUNU BAĞLADIM 2 NOLU GİRİŞİ KONTAKTÖRÜN A1 GİRİŞİNE 3 NOLU GİRİŞİDE KONTAKTÖRÜN A2 ÇIKIŞINA BAĞLADIM SİSTEM ÇALIŞMADI ŞİMDİ BENİMBAĞLANTIMDA BİR HATA VARMI SİZCE NOT:YANIMDA YENİ FOTOSEL GÖZÜDE GETİRDİM ONUDA DEĞİŞTİRDİM YİNE OLMADI
bağlantıyı gün ışığında yani aydınlık ortamda yaptın peki fotoseli güzel kapatabildin mi?güzelce siyah bir bez veya poşetle sarıp öğretmen arkadşımızın söylediği gibi 1 dk. bekledin mi?eğer hepsini yaptıysan devrenin sigortası veya nötr hattı çalışıyor mu?

Buradaki bağlantın yanlış tekrar ediyorum 2 nolu girişe faz ver 3 nolu girişi kontaktörn A1 ine A2 sinide nötr ver

bağlantıyı gün ışığında yani aydınlık ortamda yaptın peki fotoseli güzel kapatabildin mi?güzelce siyah bir bez veya poşetle sarıp öğretmen arkadşımızın söylediği gibi 1 dk. bekledin mi?eğer hepsini yaptıysan devrenin sigortası veya nötr hattı çalışıyor mu?
C. Berkan ustam herhalde gözünden kaçmış. Bağlantıyı kontrol et nasıl bağlamış arkadaş.:p

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri