çamaşır makinası motorundan anlayan varmı

azelya

Üye
arkadaşlar elime arçelik 3300 plastık kazanlı bır makına gectı kazan delınmış. elımde atıl durumda bekleyen bır 2600 var kazanını aktardım sorunsuz bır şekılde tıpa tıp oturdu ancak 3300 ün motor mili kısa. taktığım kazanı kendı motoru ile aktarmak istiyorum ancak 3300 ün motorunda 6 pin var(2 tako+2bobın+2kömür)
ancak benık takmak ıstedıgım 2600 motorunda 8pin var motoru actım bobınde 4 çıkış ucu var. bu motor hakkında bılgısı olan varmı bu uclar acaba yavaş ve hızlı devır uclarımı. bu konuda yardımcı olabılecek ustadlar varsa yardımları ıcın şimdiden teşekkur ederım..

kardeş 8 pinli motorda 1 ve 8 nolu uçlar boştur.soketi 2 den başlayacak şekilde tak.zaten cuk diye oturur.

allah razı olsun kardeşim. kaç tane bobınajcıya sordum hepside olmaz dedi.. büyük adamsın vesselam..

merhaba beko 2313cx modelli makinamın kazanı dönmüyor. kazan dönme sesi geliyor arkasını açıp baktım kayış sağlam. kayışa dokununca makine bir anda çalışıyor . su alıp verme durumunda sorun yok sadece kazan dönmüyor. kendim halledebilirsem çok iyi olur. yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

merhaba beko 2313cx modelli makinamın kazanı dönmüyor. kazan dönme sesi geliyor arkasını açıp baktım kayış sağlam. kayışa dokununca makine bir anda çalışıyor . su alıp verme durumunda sorun yok sadece kazan dönmüyor. kendim halledebilirsem çok iyi olur. yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

sanırım motor kömürlerin bitmiş. kontrol et kardeş

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri