Üretilen elektkrik tüketilmezse ne olur

anonimle

Üye
Tamamen meraktan soruyorum misal bir alternatörümüz olsun bunu farklı bir makina ile döndürelim. Çıkış uçlarına bir şey bağlasak 2kW elektrik verecek olsun. Ben bağlamadım ve uçlarını boş bıraktığım durumda üretilen enerji nereye kaybolmakta?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Tamamen meraktan soruyorum misal bir alternatörümüz olsun bunu farklı bir makina ile döndürelim. Çıkış uçlarına bir şey bağlasak 2kW elektrik verecek olsun. Ben bağlamadım ve uçlarını boş bıraktığım durumda üretilen enerji nereye kaybolmakta?

Kaybolmuyor. Zaten üretilmiyor.

Alternator ucu boşta ise alternatoru tahrik eden sisteme yuk oluşturmaz. Ne zaman yuk bağladınız asıl mekanik enerji üreten kısma yuk biner ve ondan sonra enerji mekanik enerjiden Elektrik enerjisine dönüşür.

Elektrik nedir? Bir elektron akisidir. Alternatorun sargı çıkış uclari boşta ise devre tamamlanmak ve elektronlar hareket etmez.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri