Ücret Önemli Değil Kendimi Yetiştirebileceğim Otomasyon İşi Arıyorum

Sakarya Üniversitesi Elektrik Elektronik Müh. Mezunuyum. 1 yıllık yazılım(C ile poss cihazı) deneyimim var.Askerden yeni geldim.Fakat alan değiştirerek otomasyona yönelmek istiyorum.Siemens s7300 ve s7200 kursları aldım.Evde kendim s7300 simülasyonuyla çalışıyorum.Kumanda bilgim var.Cofaso çizim programı hakkında bilgim var.Aynı zamanda güç kaynağı sigorta,sürücü vs... seçimi gibi konulara da vakıfım.Yetiştirilmek üzere iş arıyorum.İstanbul kartalda ikamet ediyorum...

TEL NO : 05392293989
MAİL :[email protected]

Arkadaşım sana bir Müh. olarak tavsiyem ;

Yetiştirilmek üzere iş arama,sen işe gir zaten orada kendini yetiştirisin,
Kariyer.net,yenibiris.com gibi sitelerden iş ara,oralarda kendine uygun işleri bulabilirsin,
Piyasada birçok otomasyon firması var,seninde az çok bilgin var,elbet birine girersin ama sakın yetiştirilmek üzere girme,sonra maaş veya ayrılmada sıkıntı çekersin.

Arkadaşım çok güzel bilgi sahibisin bazı konularda.Şimdi kendini geliştirme zamanı ama sakın yetiştirilmek üzere iş arıyorum diye piyasaya çıkma.Zaten bir yere girdiğin zaman kendini geliştireceksin,merak etme.Eğer iş görüşmelerinde kendimi yetiştirmek istiyorum diye bir cümle kurarsana işte o an hayatının golünü yedin demektir.İş Çok ama Maaş az 1-2 sene sömürürler seni.Bir haltta öğrenemezsin doğru dürüst...İşin içine gir hele sen,göreceksin elbet ağzına kimse tokat vurmaz senin,öğrenirsin...

Güzel söylüyorsunuz ama ,yaklaşık 2,5 aydır kariyer, yenibiriş ten birçok firmaya başvurdum geri dönen olmadı.İnsanlar galiba yeni mezun olana fazla ihtiyaç duymuyorlar.Zaten 2-3 sene deneyim istiyor bu gibi sitelerdeki iş ilanları.Çok nadir yeni mezun arayan....

Düşün Türkiyenin halini elektrik-elektronik mühendisi bir kişi mezun oluyor, iş öğreneceğim diye sömürülmeye izin veriyor. Piyasayı bu kadar düşürmeyin sonra hepimiz kaldıramayıp altında kalacağız.

Güzel söylüyorsunuz ama ,yaklaşık 2,5 aydır kariyer, yenibiriş ten birçok firmaya başvurdum geri dönen olmadı.İnsanlar galiba yeni mezun olana fazla ihtiyaç duymuyorlar.Zaten 2-3 sene deneyim istiyor bu gibi sitelerdeki iş ilanları.Çok nadir yeni mezun arayan....

Bende şunun şurasında 1,5 yıllık mezunum ama iş bulmam gerçekten kolay oldu,hatta şuan 2. işimdeyim . Önemli olan güzel cv yazabilmek.Araştır nasıl yazılır öğren,sonra güzel bir cv oluşur.Onu gönder firmalara.Az bilsen bile biliyorum de.İşi işte öğrenirsin.Yapabilir misin dendiğinde yaparım de.Okulda evde yaptığın projelerden bahset.Sosyalliği ön plana çıkart.En önemlisi kendine güven,sen kendine güvenmezsen kimse sana güvenmez.

tabı haklılar

"kendini geliştirebileceğin buradan daha iyi bir yer bulamazsın" dedikleri an arkana bakmadan kaç, her ne kadar kendimize güvenimiz olmasa da o bölümden mezun oluyorsak bizde birşeyler var demektir, kendine güven, 1500-2000 den aşağıya olur deme, bi de internet sitelerinden iş arama, firmaların sitelerine gir, oradan mail gönder cv'ini.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri