Özek yapım sıcak Hava istasyonu

Selamün aleyküm hocam bende bir tane Sunline 852D+ havya'lı sıcak hava istasyonu var, ancak bu sıcak hava istasyonu içindeki hava kompresörü'nün hava tankı ve hava tabancası kırılmış, hava kaçırıyor o yüzden de hortum ile hava tabancasına gelen hava kesilmiş, üflemiyordu, bende bu kırılmış hava kompresörü ve hava tabancası nın yerine tabancadan fanlı, diaframlı sıcak hava kolu aldım,
Ancak şöyle bir sorun var, eski hava kolunda toplamda 5 pin vardı( 2 rezistans, 2 sıcaklık sensörü, 1 şase) ama benim aldığım diaframlı sıcak hava tabancasında 8 pin var, (2 rezistans, + 2 fan, + 2 sıcaklık sensörü, + 2 hareket sensörü, + 1 şase( her iki sensörün gnd'si ortak)
Şimdi ben bu pinleri şöyle bağladım rezistansları rezistanslara, sıcaklık sensörünü yine sıcaklık sensörüne, (hareket sensörü nüde aynı yere bağladım çünkü istasyonun içinde hareket sensörü ne ayrılmış yer yok, hava istasyonu içindeki hava kompresörü'nün 220vac ile çalışan pinlerinede bir 12v'luk bir dc adaptör takıp çıkış pinlerinide hava kolu içindeki hava fanının pinlerine bağladım, ancak çalıştırdığımda sıcak hava kolu sorunsuz üflüyor fakat rezistans ısınmıyor, soğuk üflüyor, ekrandada garip harfler var S.E gibi, biz bu hatayı nasıl giderebiliriz? hareket sensörü tek devre dışı bıraktım ısı sensörünü ile birlikte boşa da çıkardım, tamamen iptal da ettim ama değişen bişey yok

Sensörleri ayrı ayrı, aynı yere, veya ikisini devre dışı da bıraktım ama aynı,
İstasyonun rezistans pinlerine multimetreyi tuttuğumda bir anda dengesiz bir şekilde, yüzlerce volta çıkıp ardından da okunamayacak kadar da hızlıca tekrar 0'a düşüyor, istasyonun sigortasını kısa devre modunda kontrol ettim sağlam çalışıyor,
Isınmamasının ve hata vermesinin sebebi nedir?k

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri