Çocuk Beşiği için Motor

Merhaba Arkadaşlar
Benim çocuk geceleri sık uyanıyor beşiği salladıkça duruyor sallamayınca gene ağlıyor. Elle sallamak insanı yoruyor ve uykusuz bırakıyor.
Bunun için yaklaşık olarak 20-25 kg kadar ağırlığı itecek ve geri çekecek bir motor ve bunun sistemini nereden temin
edebilirim veya yaptırabilirim ? Veya başka önerisi olan var mı? İstanbul da yaşıyorum Yardımlarınız için şimdiden teşekürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba Arkadaşlar
Benim çocuk geceleri sık uyanıyor beşiği salladıkça duruyor sallamayınca gene ağlıyor. Elle sallamak insanı yoruyor ve uykusuz bırakıyor.
Bunun için yaklaşık olarak 20-25 kg kadar ağırlığı itecek ve geri çekecek bir motor ve bunun sistemini nereden temin
edebilirim veya yaptırabilirim ? Veya başka önerisi olan var mı? İstanbul da yaşıyorum Yardımlarınız için şimdiden teşekürler.

Elektrikle çalışan psitonlar olabilir, farklı motor alternatifleride olabilir ama sallayarak bebeyi uyutayım derken motor gürültüsünden uyandırtmamak lazım hem bundan komşularınızda rahatsız olacaktır. Bu işi ucuza kapatayım dersen araç silecek motorları var hem sessiz çalışır hemde çıkma ucuza bulursun.

benim okuduğum yüksekokulda bununla ilgili bölüm öğrencileri bir proje yapmışlar(bizden çok önceki mezunlar).
ses'e duyarlı çalışan bir devre kontrol ediyordu.
yani çocuk ağlayınca beşik sallanmaya başlıyordu.
elektronikle aran varsa hep birlikte devre şemasını araştıralım .
yok ben yapamam diyorsan illaki bunun hazırı vardır :))

Ben vantilatörlerin sağ sol yapmasını sağlayan sistemi kullanmıştım .pervaneyi iptal edip motoru sabitledim sağ sol yaptıran kolu sallanmasını istediğim parçaya bağladım. bayağı bir süre kullandım .
beşik içinde bu uygulanabilinir diye düşünmüştüm.deneyip geliştirebilirsiniz.

Fikirleriniz için çok teşekürler arkadaşlar.
Kendim Elektronik kökenliyim ama Bilgisayar programcılığı yapmaktayım.
Dediğiniz Araba silecek motoru ve vantilatör motorunu araştıracağım.
ikayserili arkadaşımızın dediği sistemin hazırı var ise çok güzel nereden bulabilirim ?
Bana hazır bir şeyler lazım yeniden yapmak ile ugraşmak zaman alır.

araba silecek motoru olabilirmi :)

bu işte sistemi kurmak önemli oldğu kadar monte aşaması da önemli. sese duyarlı sistem çok ilgimi çekti hangi röle ya da sistem kullanılmakta?

ardaşlar merhaba ben de perpadan alkış devresi 2 adet servo dc motor aldım aynı zamanda arkadaşım pcb layaut designer programında servoları belli bir açıda dönderme ve zamanı için 8 bitlik bir entegre ile bir proje yaptı ve devreyi bastık. gelişmelerden ayrıca bilgi vereceğim

artık gece uykusuz beşik sallama derdine son.

s.a arkadaşlar bir tane pıc ile yapılabilir buna benzer bır ödev yaptı idim , ama hazır devreye uygulamıstım , bunun için bir tane telefon ahizelerindeki mikrofonu kullandım ordan aldıgım sınyal ile dc motoru çalıştırdı idim fikrimce söyle yapılabılır, programı c yazılımı mıcrofon dan gelen her sınyale göre pıc bır ucuna sınyal verılebılır örnegın cocuk kac dakıkada uyuyor ıse 5- 10 dk çalış komutu daha sonra dur komutu ile devamlı bır dongu kurulabılır.Ankara olsa ıdı konya sokakta ıstedıgın motoruda mekanızmayıda elektronık kartıda yazılımını da yaparlardı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri