Çizimlerde Kırık Çizgi Sorunu

İlginçtir bazan benim makinede de daire dairesel kesimlerde aynı şekilde vuruntulu hareketler oluyor. Ama daha ilginci Mach3'ü ve makineyi kapatıp açıyorum ve programı tekrar çalıştırınca düzgün kesiyor. :D :D

İlginçtir bazan benim makinede de daire dairesel kesimlerde aynı şekilde vuruntulu hareketler oluyor. Ama daha ilginci Mach3'ü ve makineyi kapatıp açıyorum ve programı tekrar çalıştırınca düzgün kesiyor. :D:D
Oda iyiymiş :D

Ben birebir test ettim. Vectric ile çizdiğim düz çizgiyi vuruntusuz gidiyor. Export yaparak oluşturduğum düz çizgiyi vuruntulu işliyor.

Bu arada mach3'de arc için bir ayar vardı. Ona dikkat etmek lazım. Hatırlamıyorum yerini..
Fusion demişken ben de bu ara Catia'a geçeceğim. Birini öğretmek için önce kendim öğreneceğim.

O ayar torna için diye hatırlıyorum. Ark içten mi yoksa dıştan mı kesilsin diye kafası karışıyor mach3'un.

Motion mode diye birşey olması lazım.

Bilmiyorum. Benim dediğim buydu:

reversed_arcs.JPG

Fusion 360 da pass deprh i bulamadım. Siz önerince ben de deyeyim dedim ama yabancıyom biraz . Basit gibi duruyo ama bilmeyince hepsi zor :)

Evet . exact stop olacak. İstersen şöyle yapalım. Vetric'de bir daire aktar.(içinde çizme) birleştir vs sonra buraya post'unu at.. Ben de aynı ölçüde fusion postu atayım. Karşılaştıralım.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri