Çiftlik otomasyonu

hsn01_1453

Üye
bi tavuk çiftligine kumanda panosu kurmam lazım anlarfakat çok karışık bi durum var ortada ufleme fanları olucak bunlar pt100 lere baglı olcak içerinin durumuna göre ortam sıcaklıgını soguklugunu ayarliycak artı yemleme sistemi sulama sistemide olucak bir türlü çözemedim kafam karışıyor yardımcı olursanız sevinir..
şimdiden tşk ederim...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
müstarinin nasıl çalışacagını anlatırsan yardımcı oluruz zamzn süreleri gibi seyleri belirtmen gerekiyor

hmmm hsn hocam masallah :) durmadan iş alıyorsun keske senın kadar şanslı olabilsem ama özel pt 100 ler var swich sistemi var bununla bu işi yapabilirsin
saygılarımla...

bi tavuk çiftligine kumanda panosu kurmam lazım anlarfakat çok karışık bi durum var ortada ufleme fanları olucak bunlar pt100 lere baglı olcak içerinin durumuna göre ortam sıcaklıgını soguklugunu ayarliycak artı yemleme sistemi sulama sistemide olucak bir türlü çözemedim kafam karışıyor yardımcı olursanız sevinir..
şimdiden tşk ederim...

Merhaba,
Öncelikle kolay gelsin. Sektörde 1-2 yıl çalıştım. Seneryo konusunda bilgi verebilirsen yardımcı olabilirim.
PLC marka model ile bilgi verirsen iyi olur.

valla hocam plc ile çalışmıyacak sistemde 4 adet hız sürücü olcak 2.2 kw (telemecanic)we işletmenin 2 önünde 2 arkasında fanlar olcak yani hava silkulasyonu yaratıcak fakat aynı zamanda emko kontrol cihazı yani pt 100 olcak işletmenin tam ortasında ortam sıcaklıgına göre çalışcak fanlar yani hız sürücüler durum bundan ibaret hocam hzı sürücüler

walla hocam şükür ler olsun ya iş olsunda sizede yollarız hep beraber ekmek yeriz:)

hocam zaman şöyle nasıl anlatsam ortam sıcaklıgına göre 50 cn yada 1 dk arayla çalışıcak fanlar_?bu arada ben müstaranın ne oldugunu anlıyamadım ya:)

Sürücülerin hızı nasıl ayarlanacak?
Sabit bir değere getirilip bırakılacak mı yoksa ayar isteniyor mu?
Sabit olacaksa sıcaklık kontrol cihazından kontak bilgisiyle karşılıklı iki fanı çalıştırırsın.
aynı bilgi ile bir timer çalıştırırsın.
Eğer ortam istenilen sıcaklığa düşmez ise ve timer çıkış verirse diğer fanlarıda çalıştırırsın.
Bu çalıştırma tarafı, durma için bir senaryo var mı?
Ayrıca bu fanların kapakları yok mu?
Kapakları varsa çalıştırmadan önce bu kapakları da açtırman gerekecek.

kardeş gerçekten ne demek istediğini anlayamadım. Tam değer versen süre sıcaklık hız o zaman yardımcı oluruz..

Aynı sistemi daha önce oda normal 0-50 derece ayar yapan termostatla yaptım gayet sağlıklı çalıştırdım.Tek ortada olursa termostat olmaz o iş.Çünkü kümeslerin fana yakın kısmı ile diğer uç kısım arasında baya ısı farkı olacak.Ben 8 adet sanayı tıpı ayaklı Klima koymuştum ve her bir nokteda ayrı termostatla yapmıştım o işi.Takıldığınız konuda yardımcı olurum

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri