Çamaşır Makinası mikroislemci

kadirmania

Üye
İyi akşamlar. Özellikle Arçelik çamaşır Makinesi kartinda kullanılan atmel mikroislemciler kapı kilidi kısa devre olduğunda işlemciyide patlatıyor genelde.
Usbasp programlayıcı ile sağlam karttan kopyalayıp başka bir işlemciye yazabilirmiyim. İşlemcilerde koruma oluyor mu acaba. Epromlari bu şekilde yapıyorum fakat. İşlemci konusunda pek bilgim yok. Programlayıcı çok bı para değil alip deneyecem ama bağlantıları falan nasıl yapılır bilemiyorum

Kopyalanamasın diye yazılıma koruma koymuşlardır. Eepromu nasıl kopyalıyorsunuz? Hazır bir devre mi kullanıyorsunuz yoksa kendiniz mi yaptınız?

Kopyalanamasın diye yazılıma koruma koymuşlardır. Eepromu nasıl kopyalıyorsunuz? Hazır bir devre mi kullanıyorsunuz yoksa kendiniz mi yaptınız?
Eprom içinde genelde koruma oluyor demişlerdi. Bı deneyeyim dedim baktım okunuyor. Epromu ch341a programlayıcı ile yapıyorum. Sadece 24 serisi epromlari denedim. Hiçbir sıkıntı olmadan yapıyorum.

Eprom içinde genelde koruma oluyor demişlerdi. Bı deneyeyim dedim baktım okunuyor. Epromu ch341a programlayıcı ile yapıyorum. Sadece 24 serisi epromlari denedim. Hiçbir sıkıntı olmadan yapıyorum.
Bazı eepromlarda koruma olabiliyormuş. https://store.comet.bg/download-file.php?id=9908. Ama eepromdaki bilgileri işleyen mikro işlemciyi korumak varken eepromuda korumalarına gerek yok. Mikro işlemci arızalandıysa ana kartın yenisini almaktan başka yolu yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri