Çalışma Saati

anti123

Üye
Merhabalar iş makinalarında çalışma saatleri var fakat operatörler unutuyorlar. Her 250 saatte bir periyodik Bakım yapılması gerekiyor. Bunun için aküden beslenebilir 250 saat çalıştıktan sonra bir uyarı LED ( Periyodik bakım ) kendini ve buzer ses veren bir devreye ihtiyacım var. Hazır böyle bı kart varmı bulamadım. Bı reset butonu ben bakıp soketine reset atcam tekrardan 250 saat sonra yine hatırlatacak. Yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim

Bu iyi bir cihaz , işinizi görecektir:, istediğiniz iş makinasının üstüne monte edebilirsiniz
https://gizmo-engineering.com/products/production-cycle-timers/industrial-production-timer/
gizmo_timer2.png

24 voltla çalışan modelleri vardı ama 12 volt duymadım Entes firmasında 12 volt la çalışanı olabilir ayrıca kendi pili mevcut elektrik kesildiğinde saat ve diğer ayarlar pil sayesinde silinmez buyüzden daha düşük voltajlar la çalışabilir

Astronomik zaman saati geçen sene 350-400 tl di şimdi olsun 1000 tl
Evet ustam senin önerin çok daha ekonomik. Yalnız kafama şunlar takıldı. Astronomik zaman saati iş makinasının 250 saat çalıştığını nasıl ölçecek? Çünkü makina bazen duracak. Zaman saati onun durduğunu nasıl anlayacak? 2. si de eğer aküden beslenecekse voltajı nasıl uyacak?

Bu işlem için Arduino ile bir proje yapılabilir bunun dışında stabil çalışacak ucuz bir çözüm yok gibi

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri