Çalışan sisteme 50 mt uzaklığa parelel bir monitör ilavesi?

aliesber

Üye
Çalışan sisteme 50 mt uzaklığa parelel bir monitör koymak istiyorum bunu nasıl yapabilirim acaba?

Bu gün nette gezinirken senin istediğin gibi bir program buldum, tesadüfte simdi mesajını gördüm. Ben henüz deneyemedim. Program networkten çalışıyor. Ekranını paylaşmak istediğin pc'i server diğerini client yapıyorsun. Sanırım chipten indirmiştim. Ama sen ben sadece bunu ikinci bir monitorle yapacagım diyosan şunun gibi bir cihaz alabilirsin. bimel :: Ürün :: Assmann - DC-53401

bahsettiğim programda şu Netload Serious Filehosting - Netload

yapabilirsin, ilk yöntem bilgisayarının ekran çıkışının hem vga hemde dvi çıkışlı ise birine yakındaki ekranı diğernine de 50m uzaklıktakini bağlarsın, ekran kartı ayarlarından çift monütörü seçersin.
2 yöntem bizzat yaptığım ise bir vga çoklayıcı alırsın
vga_double2.jpg

gibi bunda ayar yapmana gerek kalmaz tak ve kullan.
kolay gelsin

50 mt uzağa kablo taşımak pek mantıklı gelmiyor. Program kullan bence.

yapabilirsin, ilk yöntem bilgisayarının ekran çıkışının hem vga hemde dvi çıkışlı ise birine yakındaki ekranı diğernine de 50m uzaklıktakini bağlarsın, ekran kartı ayarlarından çift monütörü seçersin.
2 yöntem bizzat yaptığım ise bir vga çoklayıcı alırsın

Merhaba
İlk yöntemi bende kullandım fakat piyasada 10mt'den uzun kablo bulamadım, kendim yapayım dedim tavsiye etmediler sonra 10mt'de çalıştım.Siz enfazla kaç metreye denediniz sonuç ne oldu merak ettim. Çünkü ikinci secenektede bu tür bir uzatma gerek.

ben 50 m kablo ile 2. yöntemi kullandım. hepsinide bilgisayarcıdan aldırttım. fiyatlarını bilmiyorum ama öğrenirim istersen.kablolar kondividen geçiyo, güç koblolarıda var yanında parazitlenme yok denecek akdar az. ilk alğımız çoğaltıcı biraz kötüydü çünkü bilgisayrın kendi ekranında bile parazit yapıyordu. çoğaltıcıyı alırken kaliteli alırsan bi sorun olmaz.

marka yoktu :) oem.

Merhaba
İlk yöntemi bende kullandım fakat piyasada 10mt'den uzun kablo bulamadım, kendim yapayım dedim tavsiye etmediler sonra 10mt'de çalıştım.Siz enfazla kaç metreye denediniz sonuç ne oldu merak ettim. Çünkü ikinci secenektede bu tür bir uzatma gerek.

VGA kablolarını 30mt orjinal olanları var ama 50 mt olanını hiç görmedim belki vardır piyasada.

Monitör,Vga,Projektör E-E 25 Metre Uzatma Kablo----25 USD+KDV

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri