Ç.makinesi ana sıkmayı yapmıyor :(

Hüso_1991

Üye
Öncelikle herkeze hayırlı günler.Bi arkadaşımın ç.makinesine baktım arçelik 3650 modeli olması lazım model yazmıyor makinede silinmş ama 3650 olsa gerek makineyi sıkma konumuna alıyorum su boşaltıyor sıkmaya giriyor ama ana sıkmaya gecemıyor normal sıkma bıttıgınde tekrardan normal sıkma moduna gecıyor program bıtmıyor yani.Makinenın arka kapagını açtım sol altta kare büyük bi kart vardı onu cıkardım triyak uclarnı kontrol kalemi ile kısa dewre yaptım fakat yinede sadece motor 1 sn falan cevırdı ana sıkma modunda.1 sn çeviriyor ve duruyor acaba karttamı bi sorun var yoksa motordamı :(

havalığı kontrol edin tıkanmış olabilir . ( İçinde su görüyor olabilir )

kart bu olsa gerek makinanın modeli 2300 yada 4500
tabi öncelik kaynak ustamızın dediklerine bakın
bende ilave olarak şunları ekleyebilirim

tam sıkmada 1 2 3 4 6 nolu uçlar
ara sıkma için 1 2 3 6 nolu uçlar
yıkama için 1 5 6 nolu uçların kısa devre olması gerekir
1.motor kömürlerini kontrol edin(motorun dönüyor olması sağlam olduğunu göstermez)
eğer bunların tamamı normal ise kartı değiştirin

kart bu olsa gerek makinanın modeli 2300 yada 4500
tabi öncelik kaynak ustamızın dediklerine bakın
bende ilave olarak şunları ekleyebilirim

tam sıkmada 1 2 3 4 6 nolu uçlar
ara sıkma için 1 2 3 6 nolu uçlar
yıkama için 1 5 6 nolu uçların kısa devre olması gerekir
1.motor kömürlerini kontrol edin(motorun dönüyor olması sağlam olduğunu göstermez)
eğer bunların tamamı normal ise kartı değiştirin

ustacım motoru dışarda direk olarak çalıştırdım gayet güzel dönüyor zaten programda normal yıkamasınıda yapıyor kaynak ustamın dedıklerınıde yaptım cıkma bi beyinde denedim yine aynı arızayı verdi program sürekli ilerliyo yani uzun olarak sıkmaya gıremıyo makine D ye atlıyo tam kurutamadan :(

arızayı yanlış yazarsanız aldığınız cevaplarda yanlış olur.
ilk konuda program bitmiyor demiştiniz.şimdi ise hızlı ilerliyor diyorsunuz.ayrıca tekrar söylüyorum motora direk elektrik vererek döndüğünü görmek motorun sağlam olduğu anlamına gelmiyor.kömür biti bi motor da gayet düzgün dönebilir.program d ye atlıyorsa ısıtıcıdan gövdeye kaçak vardır kontrol edin..

arızayı yanlış yazarsanız aldığınız cevaplarda yanlış olur.
ilk konuda program bitmiyor demiştiniz.şimdi ise hızlı ilerliyor diyorsunuz.ayrıca tekrar söylüyorum motora direk elektrik vererek döndüğünü görmek motorun sağlam olduğu anlamına gelmiyor.kömür biti bi motor da gayet düzgün dönebilir.program d ye atlıyorsa ısıtıcıdan gövdeye kaçak vardır kontrol edin..

rezistansı ölçtüm hiç bi sorun yok ayrıca program hızlı ilerlemiyor abi sadece uzun sıkmayı bıtıremeden tekrar kısa bir süre sıkma yapıp D ye atlayıp su alıyor.

ustamın dediği gibi ısıtıcı olasılığı yüksek. Isıtıcının uçlarını sökün toprak dahil. programı D nin hemen önündeki bitiş çizgisine getirin. Bu çizgi üzerinde Program cihazının küçük motorunun çalışmaması gerekiyor. çalışıyorsa program kendisi D ye atlıcaktır. ısıtıcı soketini söktüğünüz halde program cihazı motoru dönüyorsa başka biyerlerde gövdeye kaçak söz konusu.

Forum istatistikleri

Konular
128,449
Kullanıcılar
450,389
Son üye
ciuu

Yeni konular

Geri