Çıraklık lisesi

Yunusjdj

Üye
Simdi ben elektrik elektronik meslek mezunuyum 1 yıllık staj yaptım ama çok verimsiz geçti temel elektronik bilgim var kart tamiri bilgim var ( yüzde 90 kafada uygulamalı degil).

Simdi ben 20 yasımda çıraklık okuluna gidip Otomotiv(elektrik elektronik) üzerine 3 yılık çıraklık yapsam mantıklı olurmu.

Normalde firmalar askeri ücret veriyor çıraklık tata aynı parayı alcam.

Çıraklık okumam mantıklımı.

İş buladıgum için bu yönteme başvurmak istiyorum

20 yaşında meslek lisesi mezunu bir genci çıraklık okuluna alıyorlar mı? Okula bi git sor bakalım. Alacaklarını zannetmiyorum. Meslek lisesi mezunları zaten ustalık belgesi alıyor. Kağıt üstünde usta olan birinin çırak olarak görünmesi mümkün değil gibi geliyor bana.

Meslek Lisesi mezununu çıraklık eğitimde eğitim alabileceği hiç zan etmiyorum (sadece tahmin) Zira Meslek Lisesi mezunuuustalık statüsündedir. İşi bilip bilmemeniz yada düzgün eğitim alıp almadığınızdan bağımsız bir konudur bu.

Oto elektrik eğitimi alacaksanız bunu hariçten yapmanız lazım. Ben Ankara'da iken BELTEK kurslarında böyle bir bölüm vardı galiba..

İlla okuyacağım diyorsunuz da gidip Otomotiv Mühendisliği okuyun. Bence asıl problem orada. Bugün tüm piyasa alaylı olduğu için sektörde Mühendiislik bakış açısı ile iş yapanlar lazım. sanayide birine CANBUS nedir diye sorduğunuz da alacağınız cevap: Yenilen bir şey mi?olur

Meslek Lisesi mezununu çıraklık eğitimde eğitim alabileceği hiç zan etmiyorum (sadece tahmin) Zira Meslek Lisesi mezunuuustalık statüsündedir. İşi bilip bilmemeniz yada düzgün eğitim alıp almadığınızdan bağımsız bir konudur bu.

Oto elektrik eğitimi alacaksanız bunu hariçten yapmanız lazım. Ben Ankara'da iken BELTEK kurslarında böyle bir bölüm vardı galiba..

İlla okuyacağım diyorsunuz da gidip Otomotiv Mühendisliği okuyun. Bence asıl problem orada. Bugün tüm piyasa alaylı olduğu için sektörde Mühendiislik bakış açısı ile iş yapanlar lazım. sanayide birine CANBUS nedir diye sorduğunuz da alacağınız cevap: Yenilen bir şey mi?olur
20 yaşında meslek lisesi mezunu bir genci çıraklık okuluna alıyorlar mı? Okula bi git sor bakalım. Alacaklarını zannetmiyorum. Meslek lisesi mezunları zaten ustalık belgesi alıyor. Kağıt üstünde usta olan birinin çırak olarak görünmesi mümkün değil gibi geliyor bana.
İntarnette alabilir diyor hatta ünüversite mezunu çıraklık kayıt yaptırabilir diyor kafam karıştı

Ortaokul mezunları, herhangi bir liseden ayrılanlar, lise mezunları (şu an herhangi bir lisede okuyanlar nakil olabilir), üniversite mezunları 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre çıraklık eğitimi uygulama kapsamında olan 142 meslek dalında bir işyerinde çalışanlar kayıt olabilir. Yaş sınırı yoktur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
şu an piyasanın götünde ayı bağırıyor istisnalar hariç kimse süpersonik adam aramıyor. mesleğinle ilgili her iş'e başvur ve gelen teklifleri iyi değerlendir.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri