Kontrol Kalemi

En İyi Uydu Yön Bulucu Çeşitleri 2019

En İyi Uydu Yön Bulucu Çeşitleri 2019

  Merhabalar;
  Özellikle son yıllarda uydu sistemleri alanının önemli bir parçası haline gelen uydu yön bulucu çeşitlerinden bahsedeceğiz bugün. Uydu kurulumu yapan kişilerin uydu yönü ayarlarken fazla özen ve dikkat etmesi gerekir. Kurulum yapmak için gerekli cihazlardan olan uydu bulucu çeşitleri, ilk piyasaya çıktığında pek fazla tercih edilmese de geliştirilen teknoloji ile çıkan modeller artık son yıllarda popüler olarak kullanılmaktadır. Tıpkı telefon-bilgisayar kategorisinde olduğu gibi uydu bulucu çeşitleri de farklı modellere ve detaylı özelliklere sahiptirler.

  Uydu Yön Bulucu Çeşitleri
  İlk piyasaya çıktığı zamanlarda analog tip ibre şeklindeki göstergeli mini modelleri vardı, şu anda da aktif olarak basit kullanımlar için tercih edilmektedir. Son yıllarda ise dijital lcd ekranlı uydu bulucu modelleri ve Hd anlık uydu üzerinden görüntü sunan modeller de çıktı. Uydu kurulumu yapan kullanıcılarda bu cihazları popüler olarak tercih ediyor. Son olarak 2019 nisan ayında Merter Elektronik tarafından ithal edilen Türkiye’de ilk akıllı telefon ile uyumlu Mag marka uydu yön bulucu satışa sunuldu. Basit ve pratik kuruluma sahip cihaz Wifi teknolojisi ile telefon üzerinden bağlantı sağlıyor. Ürünün mobil uygulaması üzerinden de DVB-S/S2 sinyal düzeltme ve test etme, uydu parametrelerini canlı olarak güncelleme ve polarizasyon ve azimut açılarının spektrum ve grafiksel görüntülerini görmek mümkün. Uydu bulucu çeşitlerinden bahsettik gelelim tercih konusunda zorluk yaşan kullanıcılar için tavsiye ürünlerden bahsetmeye.

  Uydu Yön Bulucu Tavsiye
  Yukarıdaki başlık altında kısaca farklı çeşitlerin olduğundan bahsettik. Öncelikle uydu sistemleri kurulu yapan kişilerin kullanım tipine göre cihaz tercih etmelidir. Basit tip analog göstergeli cihazda satın alınabilir, çok çok profesyonel Hd ekranlı bir cihazda tercih edilebilir. Profesyonel cihaz tercih edilirse, kurulum esnası daha kısa ve sorunsuz sürecektir. Piyasada birçok markanın satışa sunduğu farklı modellerde cihazlar vardır. Satın alırken mutlaka özellikleri detaylı incelenmeli, frekans aralıklarına, sinyal göstergelerine, AV In ve AV Out desteklerine ve DVB-S/DVB-S2,MPEG-2/MPEG-4 gibi formatların uyumluluklarına bakılmalıdır. Önerdiğimiz birkaç uydu sinyal bulucu markalarının modellerine aşağıdan ulaşabilir inceleyebilirsiniz.

  Magbox HD-3240
  Mersat MS-11248
  Novacom DRHD-SAT06
  Mag 8762
  Satlink WS-6906
  Novacom DRHD-STC08
  Listelediğimiz tüm cihazlara ve daha fazlasına Merterelektronik.com üzerinden ulaşabilir, birçok çeşit arasından tercih edeceğiniz özelliklere göre hesaplı fiyatlarla hemen bir uydu bulucu satın alabilirsiniz. Tüm çeşitlere aşağıdaki bağlantıya giderek ulaşabilirsiniz.

  https://www.merterelektronik.com/kategori/uydu-yon-bulucular

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ