Kontrol Kalemi

Draka UC Connect 10G Ağlar

Draka UC Connect 10G Ağlar
  Yatay ağları, 10G’ye yükseltmek için ne gerekiyor?
  Operatörler, kanal performansının standartlara uygun olduğu durumlarda, bağlantısı iyi bir şekilde yapılmış, daha kısa linkli Cat6 ağlarıyla yollarına devam edebileceği gibi; yeni EA sınıfına uyumlu ağları, Cat6A kablolarını kullanarak da inşa edebiliyor. Konuyla ilgili olarak, Prysmian Group Türkiye MMS & Demiryolları, Satış Müdürü Pınar Taşçı, yapısal kablolama sistemlerinin başarısı kanıtlanmış konseptinin, yeni nesle geçişte ideal bir taban oluşturduğunu belirtiyor.
   
  2010 yılında, IEEE802.3 çalışma grubu*, 40 Gb/s ve 100Gb/s için, yeni nesil Ethernet standartlarını onaylamıştır. Her ne kadar bazılarımız, gündelik hayatımız içerisinde, bu hızın farkında olup olmayacağımızı merak etse de, bu çok mümkün değildir. Üstelik burada ilginç olan bir diğer nokta, 2007 yılından bu yana kaydedilen gelişme sürecinde, 40 Gb/s ve 100Gb/s yeni nesil Ethernet’in, IEEE standartları belirlenirken dahi “hedef hız” olarak öngörülmemesidir.
  Ancak teknoloji çözümlerinin mevcut olması ve bu çözümlerin doğru fiyattan kullanıma sunulması sayesinde, zaman içinde, daha önceden öngöremediğimiz uygulamaların gerçeğe dönüşeceğine dair farklı örnekler mevcuttur. Bu nedenle, bugün bu konudan çıkarabileceğimiz tek sonuç, konuyla ilgili bir karara varmak için…

  Yazının devamı için tıklayın

   
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ