Kontrol Kalemi

DHI Saç Ekim Yöntemini Este Favor Klinik Anlatıyor…

DHI Saç Ekim Yöntemini Este Favor Klinik Anlatıyor…

  Saç Ekimi Nedir?

   

  Bugün, önemli teknolojik gelişmeler doğal görünen saçlara sahip olmak mümkün. Çoğu cerrah artık olan saç köklerini birer birer ekmekte. Bu, hastaların 70’li ve 80’li yıllarda gördüğü doğal olmayan bebek benzeri saçları ortadan kaldırıyor aynı zamanda. O zamanlar, seyrelme bölgesine saç tıkacı adı verilen saç bölümleri yerleştiriliyordu. Zamanla, saç tıkaçları oldukça belirgin hale geldi. Saç çizgisinin oluşturulmasında ve saçların seyrelen bölgelere yerleştirilmesinde yapılan iyileştirmeler de doğal görünümlü sonuçlar elde edilmesini sağladı. Bu serüven sonucunda ise donör alandan alınan saç köklerinin saçın seyrelmiş kısımlarına aktarılması anlamına gelen saç ekimi ortaya çıkmış oldu.

   

  DHI Saç Ekimi ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

   

  • DHI, “implanter pen” adı verilen özel cihazlar kullanılarak yapılan en gelişmiş saç ekim yöntemlerinden biridir. DHI saç ekimi tekniği, Türkçe’ye “Direkt Saç Ekimi” olarak çevrilmektedir. DHI tekniğinin son yıllarda ön plana çıkmasının en önemli nedenlerinden biri kesisiz iki aşamalı bir yöntem olmasıdır. Diğer saç ekimi tekniklerinde greft toplama, kanal açma ve greft ekimi olmak üzere üç aşamada gerçekleştirilen saç ekimi, DHI yöntemi ile greft toplama ve greft ekimi olmak üzere iki temel aşamada gerçekleştirilir.

   

  • Saç ekiminin iki aşamaya indirilmesinde en önemli faktör implanter kalem cihazlarının kullanılmasıdır. Greft cihaza yerleştirildikten sonra deri delinir ve greft direkt olarak deriye bırakılır. Bu sayede kanal açma ve greft ekimi operasyonları aynı anda yapılabilmektedir.
  • DHI saç ekimi aşamaları, saç ekimi işleminin detayları hakkında fikir sahibi olmak isteyenler için üzerinde durulması gereken en temel noktadır. DHI saç ekimi yöntemi hastaya lokal anestezi uygulanması ile başlar. Bu sayede hastanın saç ekimi işlemi sırasında ağrı ve acı hissetmesi engellenir. Lokal anestezi etkisini gösterdikten sonra operasyonun ilk temel aşaması olan greft toplama aşamasına geçilir. Bu aşamada saç kökleri özel cihazlarla tek tek gevşetilir ve toplanır. Ayrıca DHI saç ekimi tekniğinde kanal açma aşaması ve saç ekimi aşaması birlikte gerçekleştirilir. Bu nedenle greftler toplandıktan sonra saç ekimi için uygun açı belirlenir ve direkt olarak ekim aşamasına geçilir. Toplanan greftler implanter kalem adı verilen özel bir cihaza tek tek yerleştirilir ve açı tespiti ile küçük yuvalar açılır ve bu yuvalara yerleştirilir. Planlanan greft ekiminin ardından operasyon sonlandırılır.

   

  DHI Saç Ekiminde En İyi Klinik Nasıl Seçilir?

   

  • DHI saç ekimi işlemi yaptırmak isteyen kişilerin aklında olan bir soruda şu: Hangi saç ekim kliniğine güvenmeliyim? En iyi saç ekim kliniği hangisi? Bu noktada size oldukça büyük iş düşüyor. Neden mi? Çünkü bol bol araştırma yapmanız ve klinikte uzman olan doktordan tutun klinikte kullanılan teknolojik aletlere kadar bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu sayede Google araştırması yaptığınızda kimin hangi hizmeti ne ölçüde sunabildiğini göreceksiniz. Bunun yanı sıra Google’da klinikler hakkında yapılan yorumları göz önüne almanızı tavsiye etmek istiyorum.

   

  DHI Saç Ekimi Fiyatları Nedir?

   

  • DHI saç ekimi yöntemi fiyatları elbette ki birçok faktörden etkilenmektedir. Örneğin seçtiğiniz klinik, orada çalışan uzman doktorlar ve size uygulanacak olan yöntem fiyat üzerinde oldukça etkili olacak. Bunun bilincinde olduktan sonra size tavsiyem, seçtiğiniz klinik ile birebir görüşerek ne kadar grefte ihtiyacınız olduğunun belirlemek olacak. Endişe etmeden gidin doktorunuzla süreci birebir planlayın, greft sayısı hakkında net bilgi alın ve böylece net fiyatı da öğrenin.

   

  https://estefavor.com/en-iyi-sac-ekim-merkezi-istanbul-sac-ekim-fiyatlari/

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ