Kontrol Kalemi

ABB Solar çözümleri ile Kayseri OSB projesine güç veriyor.

ABB Solar çözümleri ile Kayseri OSB projesine güç veriyor.

  ABB’nin PVS800 1MW’lık merkezi inverteri, 51 MWp kurulu güç ile Türkiye’nin en büyük santraline güç veriyor.

  ABB, Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi projesi için yüksek standartlı mühendislik çözümlerini Kayseri OSB’nin hizmetine sunuyor. Seferoğlu Elektrik / Efektif Enerji firması tarafından kurulan santrallerde, PVS800 – 1000 kW’lık merkezi inverter ile çözüm ortağı olan ABB, inverterleri saha şartlarına uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış beton köşklerde tedarik ediyor.

  Modüler yapıdaki ABB PVS800 merkezi inverterler 1000 kW’lık modelinde toplam üç adet inverter modülü ve LCL filtreleri ile hızlı servis olanağı sunuyor. Tek pano ve toplamda dört bölümden oluşan merkezi inverter kompakt yapısı sayesinde kurulum yapan firmaya montaj kolaylığı sunarken, beton köşk içinde kuruluma hazır bir şekilde sunulan ABB PVS800 merkezi inverter, tek kontrat ile birçok kalemi ABB den tedarik edebilmenin kolaylığı ve güvencesini yatırımcılara sunuyor.

  ABB Türkiye hızla gelişmekte olan güneş enerjisi sektörünün ihtiyaçlarına doğru mühendislik çözümleri, optimize edilmiş paket sistemler ve güvenilir servis ağı ile destekliyor.

  ABB Türkiye Solar Ürün Grup Müdürü Sn. Haluk Özgün “2012 yılından bu yana solar inverter ve solar inverter paket ürün çözümleri ile 1000 MW’lık fotovoltaik güneş enerjisi yatırımcısının öncelikli tercihi olduk dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti;

  Kayseri OSB Türkiye’de güneşten elektrik üretimi teknolojisine inanmış ve bu alanda yatırımlarını tamamlamış lider bir kurumudur. Kurumun yatırımlarını ve güneş enerjisi sektörüne kazandırdıklarını şu şekilde özetleyebiliriz;”

  • Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün açılmaya başladığı 2014 yılında 6 MW yatırım ile en büyük santral örneğini ortaya koymuştur.

  • 2014 yılında 6 adet 1 MW’lık ABB PVS800 Merkezi inverter kullanarak Türkiye’de sadece dizi inverter teknolojisinin değil, merkezi inverter teknolojisinin de kullanılabileceğini kanıtlayan ilk kurum olmuştur.

  • Türkiye’de kendi enerji ihtiyacının büyük bir bölümünü yerli kaynaklardan üreten öncü OSB’dir

  • Çevreye duyarlı enerji üretimi yapan ve yenilenebilir kaynak kullanımı en yüksek olan OSB’dir.

  • 2016 yılı yatırımları ile 51 MWp’lık kurulu güce sahip, Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santralidir.

  • Güneş OSB yatırım modeli ile uygulamalı olarak diğer OSB’lere de örnek teşkil etmektedir.

  ABB PVS800-57-1000kW-C modüler merkezi inverter ve Kayseri OSB güneş enerjisi santrali.

  ABB PVS800-57-1000kW-C modüler merkezi inverter ve beton köşk ile sunulan paket çözüm.

  ABB, (ABBN: SIX Swiss Ex) elektrifikasyon ürünleri, robotik ve hareket, endüstriyel otomasyon ve güç şebekeleri alanlarında kamu hizmetleri, sanayi, ulaşım ve altyapı sektörlerindeki müşterilerine global çapta hizmet veren öncü bir teknoloji lideridir. 125 yılı aşan inovasyon tarihine sahip olan ABB, bugün endüstriyel dijitalleşmenin geleceğini yazıyor ve Enerji ve Dördüncü Endüstriyel Devrimi harekete geçiriyor. ABB, yaklaşık 135,000 çalışanı ile 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. www.abb.com

  Bilgi için:

  Ülke Kurumsal İletişim Departmanı:

  ABB Türkiye

  Contact center: 0850 333 111 222

  [email protected]

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ