Kontrol Kalemi

ABB, robot ve robot filosunun mevcut durumunun değerlendirilebilmesi için kondisyon bazlı bakım hizmetini başlatıyor.

ABB, robot ve robot filosunun mevcut durumunun değerlendirilebilmesi için kondisyon bazlı bakım hizmetini başlatıyor.

  Yeni servis hizmeti, optimize edilmiş üretim performansını iyileştirilmiş robot yönetimi aracılığıyla sağlar ABB’nin yeni Kondisyon Bazlı Bakım (CBM) servis hizmeti, robot kullanıcılarının verimliliklerini optimize edebilmeleri ve arıza süresini en aza indirebilmeleri için gerçek zamanlı operasyonel verilere dayalı olarak tek veya robot filoları için önleyici bir bakım programı oluşturmasına olanak tanır.

  Kondisyon Bazlı Bakım (CBM), robotun yaptığı işi, hızı, hızlanmasını ve dişli kutusunun aşınması da dahil olmak üzere performansı etkileyebilecek olası sorunları belirlemeye yardımcı olmak için, robot operasyonları ile ilgili gerçek zamanlı verileri kullanır. Bu değişkenler, olası bir arıza veya arızanın olasılığını ve zaman çerçevesini hesaplayabilmek için, ABB’nin dünya çapındaki robot veritabanındaki diğer robotlarla karşılaştırılır.

  Büyük robot filolarına sahip müşterileri hedefleyen ABB’nin Kondisyon Bazlı Bakım (CBM) aracı, etkilenen parçaların onarımını veya değiştirilmesini içeren düzeltici bir eylemin gerekip  gerekmediğini önerebilir.

  Hangi parçaların ne zaman arızalanacağını belirleyerek, yedek parçalar satın alınabilir ve stokta tutmak zorunda kalmadan hazırlanabilir, bu da kullanıcıların bütçelerini planlamalarına yardımcı olur ve gerektiğinde işi yürütmek için tüm olası kaynakların mevcut olabilmesini sağlar.

  Önceden, kullanıcılar için dişli kutuları gibi önemli parçaların aşınıp aşınmadığını veya değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemek zordu. Bu, sorunların bir arızaya kadar teşhis edilemediği veya ihtiyaç duyulduğunda mevcut olmadığı veya parçaların gereksiz yere satın alındığı ve robot arızalandığında üretimin durması anlamına geliyordu.

  Yeni Kondisyon Bazlı Bakım (CBM) aracı, müşterilerin robotlarını iyi çalışır durumda tutmalarına ve performansını en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olabilmek için, performansa dayalı bir önleyici bakım çizelgesi oluşturmak için ihtiyaç duydukları tüm gereken bilgileri sağlar. İzleme ayrıca erken arıza olasılığını en aza indirir ve Arızalar Arasındaki Ortalama Süre (MTBF) oranını uzatır ve robotun çalışma ömrünü artırır.

  Müşterilerin hangi önleyici tedbirleri alacaklarına karar vermelerine yardımcı olmak için, robot için seri numarası, özet tablosu, veri analizi, bireysel bakım önerileri, sonuçlar ve sistemin derecelendirmesini içeren bir rapor sunulur. Müşteri, bu verileri kullanarak, gerekirse ABB’nin yardımıyla uygun bir bakım programı tasarlayabilir.

  ABB Robotik Ürün Yönetimi Başkanı Antti Matinlauri, ‘’ Kondisyon bazlı bakım servisi hizmetimiz, bakım ve onarım programları etrafında daha fazla öngörülebilirlik sağlayarak, müşterilerin kurulu robotlarından en iyi şekilde yararlanmasını sağlar. Müşterilerimiz, artık bir arızayı gidermek için yedek parça temininde meydana gelen hatalardan veya gecikmelerden kaynaklanan beklenmedik arıza sürelerini ortadan kaldırarak üretim verimliliklerini optimize edebilir.  Kullanıcılar ayrıca, örneğin bir robot üretim hattındaki diğer robotlara kıyasla aşırı kullanılıyorlarsa veya ağır yükler robotun kendi önerilen tasarım parametrelerinin dışında çalışmasına neden oluyorsa, hangi robotların komponent arızası riskinin artmış olabileceğini tam olarak anlayabilecekler. ‘’

  Kondisyon bazlı bakım hizmeti, müşterilerinin robotlarından daha fazla yararlanmasına yardımcı olmak için ABB tarafından sunulan en yeni servis paketidir. ABB’nin kapsamlı servis hizmetleri, kurulum ve devreye alma, onarım ve değiştirmeler, yedek parçalar ve sarf malzemelerinden, robot bakım paketlerine kadar bir dizi alanı kapsar.

  Kondisyon bazlı bakım servisi hakkında daha fazla bilgi için www.abb.com/robotics adresini ziyaret edin veya yerel servis temsilcinizle iletişime geçin. ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir.

  Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine  bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor.


  Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin:
  ABB Robotik Global Medya İlişkileri
  Nick O’Donnell
  Phone: +44 7704 294085
  Email: [email protected]

  ETİKETLER:
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ