Kontrol Kalemi

ABB, PointGrab’in varlık analiz sensörleriyle bina otomasyonunun geleceğini sunuyor.

ABB, PointGrab’in varlık analiz sensörleriyle bina otomasyonunun geleceğini sunuyor.

  ABB Teknoloji Girişimleri, bu yılın başında PointGrab’e bir yatırım yapılacağını duyurdu.  PointGrab, akıllı evlerde ve binalarda uygulamaya konabilir kullanıcı izleme bilgileri sunmak için sensörlere bağlı gelişmiş varlık analizini kullanıyor.

  Güç ve otomasyon alanında dünya lideri olan ABB; bu hafta dünyanın en büyük bina teknolojileri ve aydınlatma fuarında akıllı ev ve bina otomasyonunun geleceğini sergiliyor.  ABB, ABB Teknoloji Girişimleri kolunun Aralık 2015’te bir yatırım yaptığı PointGrab de dahil olmak üzere bazı iş ortaklarının kapasitelerini de vurguluyor.  PointGrab’in dahili analizleri ve uç bilgi işlem sensörleri, basit varlık algılamadan gerçek zamanlı kullanıcı tanımı, sayımı ve izlemeye varan özelliklere olanak veriyor.

  ABB_Booth

  ABB Bina Ürünleri Yönetici Müdürü Mike Mustapha şöyle konuştu: “ABB, akıllı evler ve akıllı bina çözümleri alanında öncü bir teknoloji lideridir.  Kendi araştırma ve geliştirme mühendislerimizin geliştirdiği çözümlere ek olarak, bina otomasyonunda Nesnelerin, Hizmetlerin ve Kişilerin İnterneti uygulaması kapsamında pazara öncülük ettiğimizden emin olmak için işinin uzmanları ile ortaklık yapıyoruz.

  “ABB’nin yanı sıra, PointGrab da yeni geliştirdiği CogniPoint’in ev otomasyon fonksiyonlarını etkinleştirmek için odadaki kullanıcıları ve bunların konumlarını nasıl analiz edebildiğini gösteriyor.  PointGrab’in sensörleri, enerji verimliliğini geliştirmek, alanı en uygun hale getirmek ve güvenlik ile güvenilirliği iyileştirmek için ticari binalarda tesis yönetimini de destekleyebiliyor.”

  CogniPoint, akıllı sensörler ve binanın tüm alanı içerisinde insan hareketlerinin takip edilmesi için dahili analizler sunan bir yönetim yazılımı kullanıyor. ABB’nin standındaki tanıtım, kullanıcıların konumuna ve sayısına göre önceden ayarlanan komutların dim edilebilir aydınlatmalar ve panjur kontrolleri gibi otomasyon fonksiyonlarını nasıl etkinleştirebildiğine dikkat çekiyor.

  PointGrab’in sistem sorumlusu Itamar Roth, “PointGrab, Aydınlatma ve Bina Teknolojileri 2016 fuarında ABB standında CogniPoint varlık analizi sensörünü tanıtmaktan heyecan duyuyor. CogniPoint sensörlerimiz, insanların binayı nasıl ve nerede kullandığına dair kesin bir kavrayış sunarak binaları gerçek anlamıyla akıllı hale getiriyor. CogniPoint ile gerçek zamanlı derin öğrenme tabanlı analizler, bina içerisinde HVAC ve aydınlatma kontrolü, güvenilirlik, güvenlik ve erişim kontrolü gibi çeşitli sistemlerle paylaşılıyor,” şeklinde konuştu.
  ABB (www.abb.com), kamu hizmeti, sanayi, ulaştırma ve altyapı sektörü müşterilerinin iş verimliliklerini artırırken çevreye olan etkilerini azaltmalarını sağlayan güç ve otomasyonda lider bir global teknoloji şirketidir. ABB Şirketler Grubu, yaklaşık 100 ülkede faaliyet göstermekte ve neredeyse 140.000 kişiye istihdam sağlamaktadır.

  PointGrab, Inc. Hakkında
  PointGrab, üstün teknolojisini uygulayarak Samsung, Lenovo, Fujitsu, Acer ve diğerleri gibi elektronik devlerinin cihazlarında 27.000.000’un üzerinde kurulum gerçekleştirmiş lider bir makine öğrenimi ve bilgisayar vizyonu şirketidir. Saar Wilf, Haim Perski ve Amir Kaplan tarafından kurulan şirket; dünya lideri mühendislik şirketi ABB ve Londralı sektör uzmanı EcoMachines Ventures tarafından desteklenmektedir ve global çapta lider aydınlatma ve mühendislik şirketleriyle ortak bir geliştirme ve pazarlama yaklaşımı uygulamaktadır. www.pointgrab.com

  Bilgi için:
  Ülke Kurumsal İletişim Departmanı:
  ABB Türkiye
  Contact center: 0850 333 111 222
  [email protected]

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ