Kontrol Kalemi

ABB, 98 metrelik e-House projesini teslim ediyor.

ABB, 98 metrelik e-House projesini teslim ediyor.

  ABB, BAE’deki açık deniz petrol sahasına kesintisiz güç sağlamak için dokuz taşınabilir prefabrik enerji istasyonunun (E-House) ilk serisini teslim etti.

  ABB, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) Satah al-Razboot (SARB) açık deniz petrol sahasına uzaktan kesintisiz güç sağlamak için 4000 m2 – 98 metrelik bir Taşınabilir Enerji İstasyonu (E-House) tasarlamıştır. ABB’nin bugüne kadarki en büyük Taşınabilir Enerji İstasyonu (E-House) projesi olan 80 milyon dolarlık bu sipariş, Güney Koreli büyük bir mühendislik, tedarik, inşaat ve devreye alma (EPC) yüklenicisi olan Hyundai Engineering & Construction tarafından 2014’te verilmiştir.

  Abu Dhabi’nin 200 kilometre kuzeybatısındaki tesise, taşınabilir istasyona bağlı beş gaz türbini tarafından enerji sağlanacaktır. Modüler bir E-House, alçak ve orta gerilim panolarının yanı sıra yardımcı ekipmanları da içeren prefabrik bir yapıdır. Bu çözüm, kurulum ve bakım çalışmalarını, özellikle uzak bölgelerde etkili bir şekilde azaltmaktadır.

  Elektrifikasyon Ürünleri Bölümü Başkanı Tarak Mehta: “ABB’nin modüler E-House’larının taşınabilirliği, kurulum ve devreye alma işlemlerini kolaylaştırır ve maliyetleri azaltır. Yenilikçi çözümümüz, bu tesisin güç kaynaklarının güvenilirliğini arttıracaktır. Yeni Elektrifikasyon Ürünleri bölümünün oluşturulması, bir araya getirilen alçak ve orta gerilim çözümleriyle müşterilerimizin taleplerini daha iyi karşılamamızı sağlıyor. Bu durum, müşterilerimize nasıl değer kattığımızın harika bir örneğidir. Müşterilerimizin verimliliğini artırmak için çeşitli paket çözümler sunabilmekteyiz.” dedi.

  Dokuz adet modülerleştirilmiş 98m uzunluğundaki E-House, toplamda 4000 m2 alan kaplamaktadır ve taşıma için yalnızca ikiye bölünmüştür. Modüler E-House üniteleri, alçak ve orta gerilim panolarının yanı sıra motor kontrol merkezleri, değişken frekanslı sürücüler ve bir Elektrik Kontrol İzleme Sistemi (ECMS) ile donatılmıştır.

  SARB açık deniz petrol sahası, Birleşik Arap Emirlikleri’nin önemli açık deniz petrol ve gaz üreticilerinden Abu Dhabi Marine Operating Company (ADMA-OPCO) tarafından geliştirilmektedir. Sahada yapılacak çalışmalar, ham petrolün çıkarılması ve sondaj çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla iki yapay adanın inşaasını da içermektedir.

  ABB, (ABBN: SIX Swiss Ex) elektrifikasyon ürünleri, robotik ve hareket, endüstriyel otomasyon ve güç şebekeleri alanlarında kamu hizmetleri, sanayi, ulaşım ve altyapı sektörlerindeki müşterilerine global çapta hizmet veren öncü bir teknoloji lideridir. 125 yılı aşan inovasyon tarihine sahip olan ABB, bugün endüstriyel dijitalleşmenin geleceğini yazıyor ve Enerji ve Dördüncü Endüstriyel Devrimi harekete geçiriyor. ABB, yaklaşık 135,000 çalışanı ile 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. www.abb.com

  Bilgi için:

  Ülke Kurumsal İletişim Departmanı:

  ABB Türkiye

  Contact center: 0850 333 111 222

  [email protected]

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ