Tia portal sinamics v20

m@ny@k111

Üye
Arkadaşlar Merhaba;

sinamics v20(6sl3 210-5bb22-2uvo) sürücüsünü tia portal v13 de programa nasıl ekleyebilirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşlar elimde 2.2 kw siemens ac motor var ,sürücü olarak sinamics v20 kullanıyorum,sürücü parameterlerinin girişini yapıp doğru ve istenilen bi şekilde çalıştırdım..
Soruma gelecek olursak,sistemi plc kontrollü yapmak istiyorum
Elimdeki donanımlar;
s7-1200 cpu 1212C DC/DC/DC
SINAMICS V20 1AC200-240V (6SL3210-5BB22-2UV0)
CM 1241(6ES7241-1CH32-0XB0)

cpu ve cm141 bağlantısını yaptım,cm1241 modülünden Sinamics v20 üzerinde p+ ve n- girişlerine rs232 kablosunu bağladım fakat şöyle bir durum var,rs232 kablosnun bi ucu cm141 üzerine diğer ucununu kestim 1 ve 6 nolu pinleri bulup sinamics v20 üzerinde p+ ve n- girişlerine bağladım fakat bağlanıp bağlanmadığını bilmiyorum bana bir kablo tavsiye edebilirmisiniz yada nasıl yapmam gerekiyor

ikincş soruma gelecek olursak pc de tia portal v13 ve sinamics startdrive yüklü fakat donanım eklemelerinde sinamics v20 donanımını bulamadım..

arkadaşlar bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum

modbus rtu ile haberleşme yapıyorsun.bunun için program blokların içinde communication processor-modbus altında 3 tane komut var.
1.mb_comm_load
2.mb_master
3.mb_slave

bu komutları kullanarak veri okuyup yazman gerekiyor.Ben haberleşmediğim için hangi paramlar bilmiyorum sürücüden aldığın.
ama plc kısmında array olarak bir data blok oluşturup bu datalarla master,slave olarak halletmen lazım.Yaptığında haberim olursa sevinirim.

diğer sorunun cevabı da library kısmında.hangi klasor olduğunu bilmiyorum ama v20 ile alakalı gsd dosyasını librarye taşıman lazım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri