5+1 ses sistemi için yardım

arkadaşlar
ben vestel in VESTEL HT CUBE 9+ DVD 7500 EV SİNEMA SİSTEMİ ni aldım onu pc ye kuramıyorum bazı kabinlerden güzel ses geliyor bazıları hiç çalışmıyor pc de 6 adet çıkış var renkli 5+1 de daha fazla

Bu tarz sorunlar genelde ses kartının 5+1'i desteklememesinden kaynaklanıyor bildiğim kadarıyla. Ses kartından olabilir diye bir yorum atabilirim fakat benim anlamadığım konu; ses kartının 6 tane çıkışa sahip olması. Sanırım senin ses çıkışların anakart üzerinden ( onboard ) ve önde ve arkadaki toplam hoparlör ve mikrofon giriş-çıkış sayısından bahsettimşsin 6 adet diye düşündüm ben. Bildiğim kadarıyla 5+1 v.b. ses sistemelerini onboard ses çıkışlı PC'lerde 4-4'lük kullanamıyorsun yani bir tane ses sitemi destekleyen ses kartına ihtiyacın olacak.

ses sisteminin çıkışlarını destekleyen bir ses kartına ihtiyacın var kerative nin sistemini destekleyen ses katları mevcut

Denetim masası ayarlarından ziyade tümleşik ses kartınızın ayarlarından (simgesi muhtemelen sağ alt tarafta saatin olduğu "sistem tepsisi" denilen kısımdadır) kullanacağınız ses sistemini 5+1 olarak seçin..

pcde denetim masasından ses efekti ve aygıtlarından ayarlarına bakın yada ses kartının driverından ayarları 5+1 getirin bu yüzdende hepsinden ses çıkmaya bilir...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri