Forland 5+1 ses sistemi düşük ses

Şuan çalışıyor, entegre soğuk. Tüm hoparlörlerden ses geliyor, ses temiz. Tek sorun eskisi gibi güçlü ses yok %10 lar seviyesinde.
Entegrenin bacaklarından direk hoparlöre mi vermemi kastettiniz.

Şuan çalışıyor, entegre soğuk. Tüm hoparlörlerden ses geliyor, ses temiz. Tek sorun eskisi gibi güçlü ses yok %10 lar seviyesinde.
Entegrenin bacaklarından direk hoparlöre mi vermemi kastettiniz.
Hop. a direk entegre üzerinden sinyal verirseniz hiç ses alamazsınız.

Entegre besleme voltajı düşükse, regule eden devreye bakmanız gerek.

Sinyal jeneratörü, osilaskop, AC sinyal voltmetresi gibi ekipmanlarıniz yoksa, seçenekleriniz kısıtlı.

Ek: @serkan_48 in kastetigi, harici bir ampliye, 2358 in çıkışlarını verip test etmekti.

Entegreye gelen voltaj bu kondansatörden geliyor.

Ekli dosyalar

• 20231205_212329.jpg
    20231205_212329.jpg
    287.6 KB · Görüntüleme: 8
  • 20231205_211931.jpg
    20231205_211931.jpg
    394.7 KB · Görüntüleme: 7
Entegreye gelen voltaj bu kondansatörden geliyor.
Voltaj kondansatorden çıkmaz. Kond. voltajı kararlı hale getirmek için stabilezor görevi görür. Pil değildir.

Resmin sağ alt kisminda, mavi-siyah-mavi soket var. Bu AC voltajı dogrultmak için diyotlar olmalı. Filtre etmek için kond. olmalı. U202 diye entegre görüyorum. Bu parça, 78xx serisi bir regülatör olabilir. 7805 regülator ise çıkışında (3 nolu uç) 5v olcmeniz gerekir. Sanıyorum bu da ...2358 in besleme ihtiyacını gideriyordur.

Ek: Lehimlerde bazi sorunlar görüyorum. Havya kullanabiliyorsaniz düzeltiniz. Elektronik devrelerde en çok çıkan sorunların başında lehim sorunları gelir. Klasik elektronikciler bunu "Soğuk lehim" diye isimlendirmistir.

Son düzenleme:
3 bacaklı kenar ve orta bacak 4.97
Diğer kenar ve orta 13 küsür, uçlardaki ayaklar arası 8 küsür
Voltaj kondansatorden çıkmaz. Kond. voltajı kararlı hale getirmek için stabilezor görevi görür. Pil değildir.

Resmin sağ alt kisminda, mavi-siyah-mavi soket var. Bu AC voltajı dogrultmak için diyotlar olmalı. Filtre etmek için kond. olmalı. U202 diye entegre görüyorum. Bu parça, 78xx serisi bir regülatör olabilir. 7805 regülator ise çıkışında (3 nolu uç) 5v olcmeniz gerekir. Sanıyorum bu da ...2358 in besleme ihtiyacını gideriyordur.

Ek: Lehimlerde bazi sorunlar görüyorum. Havya kullanabiliyorsaniz düzeltiniz. Elektronik devrelerde en çok çıkan sorunların başında lehim sorunları gelir. Klasik elektronikciler bunu "Soğuk lehim" diye isimlendirmistir.
Bunun orjinalini bu arızayı ararken kırmıştım. Üzeri okunmuyordu malzemeciye kartla götürdüm bunu verdi ben takmıştım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231205_220720_Gallery.jpg
    Screenshot_20231205_220720_Gallery.jpg
    163.4 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
U202 nin sağ taraftaki ucu yani 3. ucu ile toprak ucu arası 5v a yakın bir değer olculuyorsa bu normal. O 5 volt u ölçerek takip ediniz. Yol boyunca bir takım elemanlara bağlı olabilir. Ucu 2358 e ulaşıyor mu? Yoksa araya giren (seri bağlantılı) elemanlar mı var.

Ek: Örnek bir uygulama devresi (bir Arduino projesinden).
AX2358-preamp.png

Bunun orjinalini bu arızayı ararken kırmıştım. Üzeri okunmuyordu malzemeciye kartla götürdüm bunu verdi ben takmıştım.
Üzeri okunamayan parçayı nasıl okudu da yenisini verdi. İlginç bir durum. Yönüne dikkat edilerek lehimlendiyse, bir sorun çıkmaması gerek.

Son düzenleme:
U202 nin sağ taraftaki ucu yani 3. ucu ile toprak ucu arası 5v a yakın bir değer olculuyorsa bu normal. O 5 volt u ölçerek takip ediniz. Yol boyunca bir takım elemanlara bağlı olabilir. Ucu 2358 e ulaşıyor mu? Yoksa araya giren (seri bağlantılı) elemanlar mı var.

Ek: Örnek bir uygulama devresi (bir Arduino projesinden).
Ekli dosyayı görüntüle 103532

Üzeri okunamayan parçayı nasıl okudu da yenisini verdi. İlginç bir durum. Yönüne dikkat edilerek lehimlendiyse, bir sorun çıkmaması gerek.
Evet aynı yön taktım. Olumsuz bir durum oluşmadı

Entegrenin 11 nolu ucundan geri takip edilerek besleme ucu kontrol edilmeli voltaj neden düşük bunun sebebi araştırılmalı.

Uzaktan ancak bu kadar tarif edilebiliyor.

Teşekkür ederim. İnatla bilmesemde bakıyorum. Son tarifinize yarın bakacağım. Saygılarımla.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri