siemens s5 plc arıza

kolay gelsin arkadaşlarım ,

Firmamızda bulunan bır tezgahın plc sisinde bir problem oluştu. plc nın üzerinde bulunan stop ledi yanıyor ve sürekli yanık kalıyor .Plc nin için deki beslemeleri ölçtüm hepsi normal .Sanırım plc nin içindeki eprom arızalandı . Çünkü stop ledi starta geçecek gibi oluyor ve stop ta kalıyor sanki epromu okuyamıyor.Şimdi ben yeni bir eprom aldım plc ye taktım. Plc nin üzerindeki turuncu yedek eprom dan bu yeni eproma yazılımı nasıl aktarırım. Bunu plc nin üzerinde başka cihaz olmadan yapmam mümkünmüdür.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Plc nin stop konumuna geçmesi için birçok sebep olabilir. Haberleşme hatasından dolayı da geçebilir bağlantılardaki 1 adreste hata olması bile stopa geçirebilir. Bence burada ilk yapılacak iş bağlantıları kontrol etmek olmalıdır. Ya da simatic üzerinden Diagnostic ayarlarından CPU yu stop yapan etkenin ne olduğu araştırılmalıdır.

cevabınız için teşekkür ederim ustam şöylede bir bilgiyi paylaşmak isterim. aynı tezgahtan iki adet var ve sağlam plc ıle yer değiştirdiğimde tezgah çalıştı.eprom a nasıl yazılımı yüklerim peki ilk olarak onu denesem yardımcı olurmusunuz. Diagnostic ayarlarına nasıl bakarım bılmıyorum s5 in ne bağlantı kablosu nede s5 programı var elimde plc konusunda cok bılgım yok

cevabınız için teşekkür ederim ustam şöylede bir bilgiyi paylaşmak isterim. aynı tezgahtan iki adet var ve sağlam plc ıle yer değiştirdiğimde tezgah çalıştı.eprom a nasıl yazılımı yüklerim peki ilk olarak onu denesem yardımcı olurmusunuz. Diagnostic ayarlarına nasıl bakarım bılmıyorum s5 in ne bağlantı kablosu nede s5 programı var elimde plc konusunda cok bılgım yok

Evet haklısın o zaman, eğer yer değiştirdiğinde çalıştıysa Cpu arızalı olabilir. Bu konuda benden daha bilgili arkadaşların yardımına ihtiyacın var. Çünkü bu beni de aşıyor. Siemens ten teknik desten isteyebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri