5 rezistansı nasıl yıldız bağlarım

wert651

Üye
5 adet rezistans var nasıl yıldız bağlıya bılırım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
5 rezistans için R fazına 2, S fazına 2 T fazına 1 rezistans; 5 rezistansın diğer uçlarınıda birbirine bağla tamam. bende de silindir ütü var 20 rezistanslı 7+7+6 bağlı.

kaygusuzun dediği doğru ama eksik. reistansların birbirine bağladığınız ortak ucu nötüre vermelisiniz yoksa tek olarak bağladığınız rezistansta fazla gerilim olur.. kolay gelsin....

yıldız bağlıycaz nötüre gerek varmıkı

neden yıldız baglaman gerekiyor ki?
seri bir şekilde baglamayı denedin mi?

yıldız bağlantıda 3 faz kendi arasında nötr oluşturur.doğrudur ama nötrü yinede bağlamak en doğrusudur.razistanslardan biri bozulduğunda diğer razistanslarda çalışmayacaktır. ayrıca razistans dağılımlarınında eşit yapılması son derece önemlidir. slm

ben bir frenleme ünitesinde uygulamıştım bu işlemi.Seri baglama sebebimiz akımlarla ilgiliydi

neden yıldız baglaman gerekiyor ki?
seri bir şekilde baglamayı denedin mi?

Sayın rotsis arkadasın yıldız baglmak ıstemesının sebebı rezıstanslarının 220 v ıle calısıyor olması olabılır ayrıca serı baglnatı 2 faz arasına kalır ıse 380 v a maruz kalacak ve rezıstans zarar gorecektır benım anladıgım bu

6 adet rezistans kullanıp 2 adet rezistansı seri bağlayıp 6 adet rezistanstan ikişer bağlı toplam üç adet rezistans olacak o zaman yıldız bağlayabilirsin tabiki bu rezistanların çalışma gerilimi 220 olmalı

Ben de Nötrün verilmesinin doğru olduğunu duymuştum.

Saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri