kumanda ile step motor kontrolü ?

eastking

Üye
Herkese merhaba,
Odamdaki televizyonu istediğim zaman istediğim yöne döndürmek için step motor yardımı ile dönecek bir sistem düşünüyorum. dişliler ve rulmanlar elimde ve sistem neredeyse hazır. ancak benim istediğim bir uzaktan kumanda ile devreyi kontrol etmek. kumanda konusunda hiç deneyimim yok. sürücü devresine kumandayı nasıl bağlarım ve ne tür alıcı-verici kullanmalıyım ?
bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Konuyu yanlış yere açmışsınız.Bahsettiğiniz kumanda, buradaki kumandalara benzemez.Konuyu eloktronik bölümüne açarsanız daha çok yardımcı olacaklardır.

Konuyu yanlış yere açmışsınız.Bahsettiğiniz kumanda, buradaki kumandalara benzemez.Konuyu eloktronik bölümüne açarsanız daha çok yardımcı olacaklardır.

arkadaşım oonurr'unda dediği gibi konu yanlış yerde..ama mademki konuyu açmışsın kısaca bilgi vereyim..Evindeki tv için yada buna benzer kızılötesi haberleşen cihazlarda RC5 protokolu kullanılır.Bu protokolu araştır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri