Zaman röleli kumanda devresi

KANUNI

Üye
Arkadaşlar merhaba sisteme enerji verildiğinde 5 dakika bekleyip beş dakika sonra kontaktöre 3 saniyeliğine çıkış verecek 3 saniye sonra kapanıp 2 nci kontaktöre 3 saniyeliğine çıkış verecek ve bu sekranizasyondan sonra aynı döngüde çalışacak bir şemaya ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
biraz acemiyim konuyu açarmısın yada nasıl yapabileceğim konusunda fikir verirmisin

üyelrle anlık bilgi paylaşımı yapabileceğimiz bir yol varmı yoksa bu yöntem tek yol mu

Moderatör tarafında düzenlendi:
ters zaman rolesi ve iki adet duz zaman rolesi ilede yapa bilirsin

İstediğiniz şema ödeviniz içinmi gerekiyor yoksa işiniz bir parçasımı?Eğer ikinci seçenek ise akıllı röle veya uygun fiyatlı bir plc kullanın,yok değilse söyleyin ona göre klasik kumanda ile çizilen bir şema paylaşılsın.

öncelikle ayırdığınız zaman için teşekkür ediyorum s7 300 ile çalışan bir sistemdi plc çıkış vermiyor bende plc den bağımsız bir kumanda devresi kurmaya karar vrdim bu açıdan fikirleriniz ve gösterceğiniz yollara ihtiyacım var Allah razı olsun...

Bildiğini saklayandan daha zalim kim olabilir hz. muhammed

düz zaman rölesi belki daha az zaman rölesi kullanılarak yapılabilir ben denedim ama yapamadım bu kadarı çıktı benden umarım işinize yarar...

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,010
Son üye
aliihsanari

Yeni konular

Geri