YY çalışan motor ile yıldız üçgen çalışan motor arasındaki fark nedir ?

Aynı zamanda bu yıldız yıldız bağlantılar kompresörlerde kullanılırlar.kompresörler motorlara göre daha fazla amper çekerler. birinci sebep budur ikinci sebepse maliyet ve yer den tasarruftur.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
pekı arkadaslar hepsını okdum cok tesekkur ederım herkeze bılgı sahıbı yaptıları ıcın

1. yıldız baglantıda motorun devrı (atıyorum 1500 olsun)
2ci yıldız baglantıyıda devreye aldıgımızda devır degısıyormu yoksa torkmu artıyor
bırde baglantı klemensıne sadece 6 tanemı uc cıkartılıyor fabrıka ımaltında yıldız baglantıları ıcerdemı yapılıyor fabrıkasyon olarak

yy yolverme biçimi değildir çift devirli motordur o. etiketinde üçgen/yy baglantı yazan motorlarda var mesela. onlarda dahlander sargılı çift devirli motorlardır.

cift devırlı motorları bılıyorum vınclerde kullanılır genelde yurutme ve ındırme kaldırmada hep cıft devırlı motorlar vardır
ama tahmınımce bu yy baglantı bıraz farklıı bence

slm arkadaşlar bende bobınajcıyım evet yy motorlar 7.5 kw ebatında ama 30 kwmotor buda fasla akım cekmemesı ıcın stator ıcınde aynı sargıdan ıkı adet var bırısıyle devreye kalktıktan sonra dıger sargıde devreye gırıyor boyle çok zorlu agır sartlarda tam tork oranında çalısıyor

arkadaslar banada bu yy motorun sarım seması lazım elınde olan varmı acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri