Yurdum insanından pratik çözümler

Alçak Mühendis

Usta Üye
Kontrol icin gittigimiz bir firmada şöyle bir durumla karşılaştık. Durumun fotoğrafını çektim ve fark edenlerle beraber beyin jimnastiği yapalım. Sonra da yurdum insanı neye nasil cozum üretmiş anlatayim size.
Evet resimde ne yapilmistir?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Resimler yan cikmis olabilir. Yan ise indirip bakabilirsiniz

Ekli dosyalar

• 1446756386694.jpg
    1446756386694.jpg
    51.5 KB · Görüntüleme: 71
  • 1446756415472.jpg
    1446756415472.jpg
    50.8 KB · Görüntüleme: 69
ilgimi çekti o an başlık bakayım dedim. Bir zaman murat124 aracım vardı. araçta biriken statik elektrik araçtan imnerken çarpardı. can yakardı. anlattığım örnekte olduğu gibi biriken elektriği deşarz etmek amacıyla yapmış olabilirler.

Yeni bir şey değil ki .
Yakıt tankerlerinin ( kamyon ) arkasında sallanır ..( dı )
İşi bilmeyip tamamen yalıtkan ve sürtünme ile elektrik oluşturabilen ekipmanları olur olmaz yerde kullananların çözüm arayışı..

eski kamyon ve yolcu otobüslerinde tankerlerde tırlarda bu şekilde statik elektriği atmak için yapılan uygulamalar vardır yani yurdumuzun insanı ile alakalı bir durum yok :)

Yeni bir şey değil ki .
Yakıt tankerlerinin ( kamyon ) arkasında sallanır ..( dı )
İşi bilmeyip tamamen yalıtkan ve sürtünme ile elektrik oluşturabilen ekipmanları olur olmaz yerde kullananların çözüm arayışı..
Bende guzel bir cozume sahit oldum diye sevinmistim. Meger sıradan bir olaymis

süper çözüm, bilmiyordum hiç. Bizim binek araçlarada uygulayalım, babamın opel aracı sürekli beni çarpıyor. denemem gerek acilen :)

Tankerlerde sürekli hareket halindeki sıvının ürettiği şeyin deşarjı ile koltukta sürtünüp sürtünüp sonrada metali çarptı diye ağlamanın alakası yok !

Ayrıca yol boyunca arkada zincir yere vurdukça sağa sola savrulma .. akıllı işi değil.
Konu başlığı gibi forklift değilki tosbağa ile yarışsın .
Bu iş için özel fırçalar var.

Günümüzde tankerler için özel elektronik sistemler var.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri