Ynt: Kontaktor hakkında bir soru

sayın hocalarım meraab neım 125 amper bir termik-manyetik kompak şaltere ihtiyacım var . fakat çok pahalı olduğundan baska bır yontem olan sigorta+kontaktör+termik röle ile kendimizde yapabiliyomuşuz. bu üç devre elemınını bırbırıne nasıl bağlayaağımı gosteren açık biir şem çizersenızanlayabileceğim şekilde çok sevinirim. yanıtınız için şimdiden tesekkur ederım. saygılar.......

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Böyle bir uygulamayı nerede yapmak istiyorsunuz.

Arkadaşım bu malzemeler elinde zaten mevcut ise ucuza gelebilir.Ama satın alacaksan asla ucuza gelmez.

Pahalılık kişilere göre değişir. Kullanacağınız yere göre ucuz bile gelebilir. TMŞ'yi ne amaçla kullanacaksınız?
İstediğiniz devre bir butonla kontaktör çalıştırma devresi. Kontaktörün kontakları 125A'e dayanacak seviyede olmalı. Termik ayarı da 125A'e ayarlanmalı. Termiğin normalde kapalı kontağını, kontaktörün mühürleme kontağına seri bağlayın ki 125A'den fazla akım geçerse devreyi açsın. Sistemi durdurmak için stop butonunu unutmayın (En basit otomatik kumanda devresi)

115 A.kontaktör 388 YTL, 125A şalter 135 YTL FEDERAL 2007 fiyat listesi
110A. kontaktör 698 YTL, 125A şalter 395 YTL,110-135A termik 267 YTL siemens 2007 fiyat listesi

sayın arkadaslarım ve hocalarım cevaplarınız için çok tesekkur edrım. olayı anladım yapacağıö tes şey kontaktorun muhurleme kontağpıyla termık rolenın kapalı kontağımı serı bağlamak. gercekten basıtmiş. sıza gore bu basırt soruma zaman ayırdığınız için çok saolun .ıyı çalışmalar

termik varken mühürleme nasıl yapılır açıklayan varmı bana acil

...sigorta+kontaktör+termik röle kombinasyonunu yapabilirsin, yalnız amper dayanımlarına dikkat etmen gerekecek... sanırım TMŞ tek parça olduğu için kombinasyonun toplam fiyatından daha ucuz olduğunu tahmin ediyorum... ayrıca bu kombinasyon, TMŞ'nin amper dayanım karşılığı olmayabilir...

Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayasınız...:)

Şahsen ben olsam, manyetik kompak şalter işimi görüyorsa, hiç uğraşmam fazlasına eksiğine de bakmam, rahmetli Sakıp AĞA ''BEN UCUZ AYYAKKABI GİYECEK KADAR, ZENGİN OLMADIM'' derdi.Bana kalırsa, sigorta patlamasıyla, kontaktörün ıvırı zıvırıyla, termiğin yanmasıyla başınızı derde sokmayın...

Forum istatistikleri

Konular
128,420
Kullanıcılar
450,336
Son üye
emreaydin68
Geri