Yangın loop hattıyla ilgili

mck1912

Üye
Arkadaşlar merhaba. Dün aksamdan beri bakmadığım forum sitesi kalmadi. Şimdi benim sorum şöyle.
1-2-3-4 numara diyelim dedektör isimlerimize.
Adresli yangin loop hattında normal sartlarda panelden çıkıp tekrar geri donmesi gerekiyor ancak dün bi hatta çalışma yaparken fark ettim dönmemiş. Hattin en sonundaki 1 numaralı dedektörde 4 damarli kablodan siyah-kırmızı birlestirilip kasete girilmiş, sarı ve gri ayrı ayrı kasete girilmiş. Ancak 2-3-4 numaralı dedektorlerde giris ve cikis seklinde kırmızı - kırmızı birleştirip kasete giriyor sarılar ayri ayrı giriyor. Siyah ve griler birleştirilmis ancak boşta. Bu şekilde devam ediyor.
1-2-3-4 numarali bu Dedektörleri iptal etmek istiyorum. Dedektör kasasından kablolari söküp sarı kablolari birleştirip bantladim kırmızılar zaten birleşikti bantladim. Siyah ve griler boşta. 1 numarali dedektöre kadar hersey yolunda gidiyordu. Dedektörü sökünce hat açık devre arızası verdi. 1 numaralı dedektörde tam olarak ne yapmam lazim onu çözemedim. Elektrik bilgisi olmadan pek bulasmamak gerekmiyormuş :) acil yorumlarinizi bekliyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri