yanan asenkron motor

Motor kayışla bağlı gerginligide ideal gerilim de 400 v seviyelerinde etiketinde yıldız 380 ucgeb 220 yaziyor yildizda cekilecek akim etikete gore 7,3 olcumlerde 8,5 okuyorum ve kompresor basinc swici acma yapana dek ısınıyor
Motor daha önce sarıma gitti mi sargılar orjinal mi. Eğer sarılmışsa bu sebebten de olabilir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Soruda motorun 1 A çektiği yazmıyor. Nominal akımdan 1 A vazla çektiği yazıyor DİKKAT !!!

Akım konusunda haklısın. Yalnız açıklamalarda BÜYÜK hata var önce olayı bir kavrayalım !

Tahminim sürücü ile yol veriliyor ve devir nominal devirden düşük çalıştırılıyor.

Akım konusunda haklısın. Yalnız açıklamalarda BÜYÜK hata var önce olayı bir kavrayalım !

Tahminim sürücü ile yol veriliyor ve devir nominal devirden düşük çalıştırılıyor.
Üstad kompresör bildiğimiz pistonlu kompresör ve üzerinde kasnaklarla devir düşürülmüş. motorda direk yıldız çalışıyor gibi geliyor bana.

Surucuyle yol verilmiyo kontaktorle veriliyor sanirim benim kanaatimce kompresorde motorun tam devirde donmesini engelleyen bi durum var

Birde üçgendeki akım nominal etiket değerinin neresinde onu değerlendirmek lazım....

Acaba arkadaşın sürücü diye belirttiği soft starter mı ? Kontaktor de yol vermeden sonra devreye giren kontaktor olmasın ?

Birde üçgendeki akım nominal etiket değerinin neresinde onu değerlendirmek lazım....

Motor etiketi üçgen220v/Yıldız380v yani motorun sürücüsüz üçgen bağlı çalışma şansı yok. Sistem büyük ihtimalle Sn @oonur 'un bahsettiği gibi kayış kasnaklı ve motor direk yıldız çalıştırılmakta.

Sistemle ilgili bilgileri ve sorularımızın cevabını Sn @ssektorss 'den bekliyoruz.

Motor sarimdan geldi fakat yanma sebebi faz eksikliginden kaynakli bu duzeltildi koruma panosu eklendi

Forum istatistikleri

Konular
128,296
Kullanıcılar
450,130
Son üye
akınfarad

Yeni konular

Geri