yıldız üçgen motorda kablo kesiti

rifo

Üye
arkadaşlar yıldız üçgen çalışan motorda nasıl hesaplarız

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Rifo kardeşim.
Yıldız/üçgen devrelerde, kol akımı ana devre akımının 0,58 katı olduğu için,akım taşıma kapasitesi göz
önüne alınarak kesit ona göre seçilir.

kullanman gerek kablo 70 lik ise sen 35 lik kablo kullanmalısın iki kola ayrılıyor çünkü.

bence bunları hesaplamak yerine siemens gibi firmaların hazırlmış olduğu tablolardan veya emo nun ajandalarının arkasındaki tablolardan seçim yapman daha sağlıklı olur. ben o tabloları kullanıyorum bir problemle karşılaşmadım bu güne kadar.

çünki bu hesaplamada sadece güç değil motorun direkt yıldız üçgen kalkınması ve motoru besleyecek kablonun uzunluğuda büyük bir kriter oluyor

peki ben kontaktör bağlantılarına daha ince kesit kullansam ne olur mesala motpora 25 kullanırken kontaktörlere 16 kullansam

Telemekanik firmasının güzel bir excel dosyası var eke koyuyorum diyecektim buraya herhalde dosya ekleyemiyoruz.
turan.arslan@gmail adresime yazarsanız size yollarım.
İyi çalışmalar arkadaşlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,327
Kullanıcılar
450,170
Son üye
billurwan

Yeni konular

Geri