Yüksekokul Mezunları

onrdlg

Üye
herkese selam .
d.e.ü izmir meslek y.o. elektrik bölumu mezunuyum (2001) arkadaslar dgs ye 3 kere girdim ve bildigim kadari ile 3 giris hakkimiz var sinava.gecenlerde bi arkadasimdan duydum .bi arkadas muhendislige gecis icin basvurmus.2 yillik mezunlar gecis yapabiliyor mu?
herkese iyi paylasimlar....

sayın onrdlg

açıklamanız pek açıklayıcı olmamış. yüksekokul mezunları dgs sınavına girerek sınavı kazanmaları durumunda mühendislik fakültesine geçiş yapabiliyorlar. zaten sizde 3 kere dgs ye girmişsiniz :?

dgs ye 3 kere girme sınırlaması kaldırıldı arkadaşlar artık sınırlama yok
iki yıllıklar mühendisliklere dgs sınavıyla girebilirler
direk geçişte sadece iktisat ve işletme bölümlerinin hazırlık sınıflarına girerek 3 yıl daha okumalıdırlar
tabi buda teknik bölümlere geçiş yok sadece iktisat işletme
bakalım gelecekte neler olacak

bulgarıstandaki üniversiteler direk alıyo sınavsız ama paralı tabi 4500-6000$ sanırım ( ing) bulgarca bölümler biraz daha ucuz direk gidip kayıt yaptırıyon kıbrıs gibi yurtlar filan var dişarda ev tutma gibi olanaklarda var kiralar en son duyudumda 450-500$ gibiydi

http://www.balkanuniversitesi.com/index.php

güzel diyorsunda üstadım
işte maddi sorun...... olduğu zaman çok zor

dostum ben dgs den öğretmenliği kazandım ve intibağı bitirdim ama kazanmaktan ziyade intibağı bitirmek çooooooook zooooooooor

dgs yi kazandıktan sonra da intibak varmı?
mesala yüksek okul elektrik bölümü mezunu biri dgs ile mühendisliğe geçişi kazanırsa intibaka tabi tutulur mu?

tutuluyo hemde ölebi tutuluyo kii o diferansiyel denklemler yokmu ömrümü yedi ömrümü :'(

hyz ne öğretmenliği senin ki ?

sayın korkmaz desingn bu olayı çözmüş fırat tef elektrik öğretmenliği ama ne intibak vardı anlatsam roman olur

teknik branşlarada işletme iktisadada geçiş hakkın tanıdılar bu yıl benim tanıdıklarım o bölümlere kayıt oldular

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri