Yüksekokul Mezunları

yüksekokul lay lay lom ama mühendislik öyle değil yani burada Tuttuğunu koparacaksın bir nitelik var

Arakdaşlar ben 2003 mezunuym henüz sınava hiç girmedim dgs ye şu an girebilir miyim acaba 5 sene gibi bir sınırlandırma var mı?

bende mühenlislik isitoyrum ama 12. sınıf olduğum için mühendislik yazamıyodum bende 2 yıllığa gidip mühendislik yaacam bunu yazan arakdaşa çok teşkkür ediyorum

bende 2002 mezunuyum
daha bir kez sınava girdim bir daha denemedim
şimdi girmek istesem girebilirmiyim

intibah hakkında açıklama yapabilirmisiniz benim hiç bir bilgim yok bu yıl myo dan mezun oluyorum insallah

intibah hakkında açıklama yapabilirmisiniz benim hiç bir bilgim yok bu yıl myo dan mezun oluyorum insallah

Merhaba intibak olayını kısaca anlatmaya çalışayım :)

İntibak ; DGS sınavını kazandıktan sonra kazanığınız okulda hazırlık varsa ilk önce harılık okurusunuz yoksa direk intibaktan başlarsınız intibak zaten kelime anlamı olarak uyum sürecidir.İntibak yılında sınavı kazandıktan sonra size 1.sınıftan ve 2.sııftan karışık dersler yüklenir.Fakültede Kah 1.sınıflarla kah 2.sınıflarla derslere gierrsiniz ve sizden belli bir başarı beklenir.Bu başarı genel olarak yüzde 80 dir.2010 yılında intibak ile ilgili yeni yeni yönetmelikler çıktı bunların detayına fazla girmiyorum.Yüzde 80 başarıyı yaklamayan öğrencinin okulla ilişiği kesilir tabi yaz okulu hakkınızda vardır.İntibakta atılmak aslında yok denecek kadar az görülen bi olaydır.Genelde kazanan arkadaşlar bi şekilde intibağı atlatırlar.Biliyorsunuzki torba yasası ile genel bi öğrenci affı çıktı atılma kaldırıldı falan filan yalnız intibaklıların atılma durumu muamma yani intibak süresince tam olarak öğrenci sayılamdığınız için böyle bir durum var neyse çok yazdım sormak istediğiniz bişi olursa DGS ile iligili veya intibakla iligili elimden geldiğince yardımcı olurum :)

bizim sorunlarımız heryerde aynı m.y.o. mezzunların hakları hep az ... bakalım ileride neler olacak

ozen458 kayıt olma şartları ve herhangibir sınava tabii tutulup tutlmadıkları konusunda detaylı bilgi verebilir misin.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri