Yüksek frekansta durma

otomasyon@

Üye
Merhaba,

Danfoss fc 51 0,75 kW monafaze sürücü ile 0,18 kW asenkron motor sürerken 70 hz üzerine çıkmak istiyoruz.
Fakat 70 Hz üzerinde motor duruyor 67 68 hz lere gelince dur kalk yaparmış gibi tekliyor motor.
Motor ötüyor ama sadece dönmüyor. 65 hz kadar çıkıyor
Motor parametreleri girildi AMA yapıldı .
3-03 ten maximum referance ayarlandı
4-14 ten max frekans ayarlandı
6-15 ten analog giriş feedback değeri istenilen frekansa göre ayarlandı.
uygulama ufak bant konveyor üzerinde 3 kg yükten fazla yok .

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
durmadan önce git gide yavaşlıyor mu yoksa tak diye mi duruyor, belki gücü yetmiyordur biraz büyütün fazla motor varsa birde motor etiketi de paylaşsaydınız daha iyi olurdu

durmadan önce git gide yavaşlıyor mu yoksa tak diye mi duruyor, belki gücü yetmiyordur biraz büyütün fazla motor varsa birde motor etiketi de paylaşsaydınız daha iyi olurdu
70 hz geldimi duruyor direkt ama 67 68 de vuruntu yapıyor bazende duruyor. şuan motorun yanında değilim etiket resmi maalesef yok ama
380 üçgen /230 yıldız
1200 devir civarı
0,18 kw 50 hz motor
motor 0,18 kw sürücü 0,37 kw
motor parametrelerini 0,37 ve 0,25 e göre ayarlayıp denedim olmadı ama motoru değiştirmedim . onu değiştirme imkanım olmadı maalesef

motora güveniyosanız şuan üçgen bağlıysa yıldıza alıp voltajı biraz artırarak(230 değilde 250 260 gibi) zorlayabilirsiniz. ama büyük motor taksanız daha iyi

motora güveniyosanız şuan üçgen bağlıysa yıldıza alıp voltajı biraz artırarak(230 değilde 250 260 gibi) zorlayabilirsiniz. ama büyük motor taksanız daha iyi
motor yıldız bağlı ve sürücü monofaze olduğu için o gerilimde sıkıntı olmazmı ne giriyorsa o cıkar diye biliyorum

motor yıldız bağlı ve sürücü monofaze olduğu için o gerilimde sıkıntı olmazmı ne giriyorsa o cıkar diye biliyorum
Evet o yuzden ucgense dedim siz motoru buyutun direk yada reduktor varsa ratio yu azaltin, bide etiket lazım lafla karışıklık oluyor tek faz inverter ise o motor şuan üçgen bağlıdır yıldızda 380 e göredir diye düşünüyorum

Son düzenleme:
motoru üçgen bağlamanız gerekmezmi faz gerilimi 220 V, yoksa dil sürçmesi olarak mı söylediniz?
motor frekansını sınırlayıcı devre yazılım vs varmı sisteminizde

Motoru tamamen bosta (miline hic bir sey bagli degilken) iken 70 Hz ile dondurmeyi denedinizmi? Dondurebiliyor fakat yukte donduremiyorsa surucu ile alakalidir.

Evet o yuzden ucgense dedim siz motoru buyutun direk yada reduktor varsa ratio yu azaltin, bide etiket lazım lafla karışıklık oluyor tek faz inverter ise o motor şuan üçgen bağlıdır yıldızda 380 e göredir diye düşünüyorum
motorun başına gidip bakmam lazım aşırı mıknatıslanma gibi bir olay mı oluyor acaba
Motoru tamamen bosta (miline hic bir sey bagli degilken) iken 70 Hz ile dondurmeyi denedinizmi? Dondurebiliyor fakat yukte donduremiyorsa surucu ile alakalidir.
konveyor bantı gevşettim redüktör baglıyken döndü 70 hz de ama tork değerleri yüksek alarmda vermiyor sıfır sürücü bant bunun aynısı hemen hemen uzunluk 1,5 2 metre fazla yük yapacagını sanmıyorum ne aşırı akım nede tork sınır hatası vermiyor . sabit tork ve değişken tork modunda denedim sonuç aynı
1682325480814.png

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri