Yüksek Elektrik Teknikeri Nasıl Olunur?

siemens

Üye
selamlar;
ben elektrİk teknİkerİyİm Şu siralar yÜksek elektrİk teknİkerİ Ünvanini Çok duymaktayim nasil olunur,nereyİ okumak lazim bİlen varmi

Merhabalar kuvvetli akım çalışma yetki belgesini teİaŞ soma elektrİk teknolojİlerİ gelİŞtİrme ve İŞletme mÜdÜrlÜgÜnden alabİlİrsİnİz.tÜrkİyede tek olan bİr kurumdur oda manİsa somadadir.tel 0236 61332000

somak ' Alıntı:
Merhabalar kuvvetli akım çalışma yetki belgesini teİaŞ soma elektrİk teknolojİlerİ gelİŞtİrme ve İŞletme mÜdÜrlÜgÜnden alabİlİrsİnİz.tÜrkİyede tek olan bİr kurumdur oda manİsa somadadir.tel 0236 61332000

KUVVETLİ AKIM ÇALIŞMA BELGESİNİN YÜKSEK ELEKTRİK TEKNİKERLİĞİYLE İLGİSİ VARMIDIR?

1965-1970 li yıllarda,teknikerlere,askerliği yedek subay olarak yaptırmak için, 1 yıl daha
eğitim vererek verilen bir ünvan idi yüksek teknikerlik.Bugün için,böyle ünvan verilen bir tahsil veya ila-
ve eğitim olduğunu sanmıyorum.

ben hem teknik lise hemde meslek yüksekokulu bitirenler yüksek tekniker oluyor diye duydum doğrumu

somak ' Alıntı:
bu belgeye sahip olmak için mühendislik ünvanımı gerekiyor bu konuda bilgisi olan varmı arkadaşlar emo nun sitesinde bu ünvan istenmekte

teknikerlerin bina projelerini çizip imzalama yetkisi kurulu güç olarak 30kw olduğunu biliyorum. yüksek teknikerlik ünvanı verilmiş meslektaşlarımızın bu yetkileri 125 kw ya kadar çıktığını biliyorum.ama şu anda yüksek teknikerlik gibi bir uygulama olduğunu duymadım.

Yüksek elektrik teknikerliği kaldırılmıştır.

Teknik liseyi bitirenler tekniker ,yüksek okulu bitirenler ise yüksek tekniker ünvanını alır fakat bu ünvan hiç kullanılmaz diye biliyorum

Edit
Sevhen tekrar...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri