Yüksek Elektrik Teknikeri Nasıl Olunur?

yüksek teknikerliğin nasıl olduğunu bilmiyorum fakat SOMAK kardeşim yanlış biliyor ki EKAT Kuvvetli akım tesisleri yetki belgesi tedaş a bağlı belli bölgelerde (Performans daire başkanlıklarında ) verilmektedir.ben tedaş erzurum'dan aldım

Meslek lisesini bitirene teknisyen, teknik lise ve meslek yüksek okul bitirene ise tekniker ünvanı veriliyor. Diğer yandan 4 yıllık yüksek okulu bile bitirseniz iş ünvanınız "teknisyen". Aslında ikiside eş anlamlı çünkü birisi ingilizce diğeri ise almanca. Kavgaya gerek yok yani, sıkıntı tercümanlarda ;)

Sayın Elektrik Teknikeri Arkadaşlar Merhaba Teknikerler Birliği İstanbul Şubesi ile Federal Elektrik tarafından Şube ofisi Şirinevler de 16 Ocak 2010 tarihinde KOMPANZASYON semineri verilecektir. Bütün Elektrik Teknikerleri bekliyoruz.
Teknikerler Birliği İstanbul Şube Başkanlığı
[email protected]
Tel 0212 6545485 - 0554 9751324 ten ulaşabilirsiniz.
Seminere başvuru son tarih 31 Aralık 2009

Son düzenleme:
30 KW proje çizi bağlantı gücü 125 KW ise iş teslim dosyalarını imzalayabilme yetki gücüdür.

Sn Elektrik Teknikerleri
16 Ocak Cumartesi günü sat 14.00 de Teknikerler Birliği İstanbul Şube organizeli Federal ve Makel Elektrik sunumlu ücretsiz KOMPANZASYON semineri verilecektir. Elektrik Teknikerlerine duyurulur.
Adres= Bahçelievler Belediye Binası yanı Necip Fazıl Kısakürek Salonu
[email protected] 0212 6545485 - 0554 9751324

Sayın Elektrik Teknikeri Arkadaşlar Merhaba Teknikerler Birliği İstanbul Şubesi ile Federal Elektrik tarafından Şube ofisi Şirinevler de 16 Ocak 2010 tarihinde KOMPANZASYON semineri verilecektir. Bütün Elektrik Teknikerleri bekliyoruz.
Teknikerler Birliği İstanbul Şube Başkanlığı
[email protected]
Tel 0212 6545485 - 0554 9751324 ten ulaşabilirsiniz.

teknikerler.org.tr de yetki ve sorumlluklarda:
1.GRUP ( Elektrik Yüksek Teknikerleri - 3 yıllık M.Y.O. mezunları )
diye geçiyor. Peki bu ne oluyor? 1. grup boşa mı çıktı? Yoksa 3 yıllık myo var mı?

Ayrıca bir soru daha gruplarda:
a) Elektrik iç tesisi plan,proje,resim ve hesaplarının hazırlanması ve imzalanması isleri
b) Elektrik iç tesisi yapım isleri
c) İsletme ve Bakım isleri

Örneğin plc li plc siz bir pano/projede, elektrik projesi çiziminden plc vs programlamaya ve panonun hazırlanıp teslim edilmesi ve devreye alma vs. olan işlemlerin sınırı c kategorisine mi giriyor?

Ayrıca hem teknik lise hem myo bitirdim. "Otomasyon Sistemleri" alanında İşyeri Açma (+Ustalık) Belgesiyle yapabileceğim iş/proje ler programlamadan devreye almaya kadar olan tüm işlemleri kapsıyor mu? Ve sınır kaç kw?
Kesin bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum. Teşekkürler...

Merhabalar kuvvetli akım çalışma yetki belgesini teİaŞ soma elektrİk teknolojİlerİ gelİŞtİrme ve İŞletme mÜdÜrlÜgÜnden alabİlİrsİnİz.tÜrkİyede tek olan bİr kurumdur oda manİsa somadadir.tel 0236 61332000

bu belgeyi veren baska yerlerde var izmirde var kumburgazdada var ama en iyisi soma bu arada bayagı pahalı ....

Forum istatistikleri

Konular
128,343
Kullanıcılar
450,185
Son üye
serkan1111

Yeni konular

Geri