WinCC 7.0 yardım

djkursun

Üye
push button yapıp sağ tuşa basıp set,sol tuşa basınca reset ediyorum fakat invert bit olayını çözemedim daha önce yapan varmı?
yani bir kere tıklayınca set 2.ye tıklayınca reset olmasını istiyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
toogle button yapman lazım bunun için buton içine script yazman lazım bunu saglayan wincc nin hazır bir fonksiyonu yok,c ile yaptıgım bir örnek;örnekteki kod global scriptte calısıyor,buton içine yazdıgında baslıkları düzenlemen lazım

#include "apdefap.h"
void ShowErrorWindow(char* lpszPictureName, char* lpszObjectName)
{
int isim;
isim=GetTagBit("Hata_Ekrani_Ac_Kapa");
if(isim)
SetTagBit("Hata_Ekrani_Ac_Kapa",0);
else
SetTagBit("Hata_Ekrani_Ac_Kapa",1);
}

teşekür ederim desteğin için..
bir sorum daha olacak, trendelere tag atayamadım nasıl atayabileceğim hakkında fikrin varmı?

Winnc ana menusunde sol taraftakı menu agacında tag logging kısmı var o menuyu cift tıkla aç,projectwizardı kullanarak yeni bir dosya olustur,olusturdugun dosyanın ustune gel sag tıkla new tag seçenegi ile istediğin tagları ata boylece seçtiğin tagleri kayıt altına almış oldun.Trend penceresini çift tıkla açılan menude istediğin kadar pen grafiği olustur ve olusturdugun pen grefiklerine archive taglerinden istediklerini ata ok de trend otomatik olarak archive taglerini gösterecektir.

verdiğin kodları değiştirdim gayet güzel çalışıyor burada paylaşayım lazım olan olur belki

#include "apdefap.h"
void Click(char* lpszPictureName, char* lpszObjectName )
{ int isim;
isim=GetTagBit("NewTag"); //Return-Type: BOOL
if(isim)
SetTagBit("NewTag",0); //Return-Type: BOOL
else
SetTagBit("NewTag",1); //Return-Type: BOOL
}

bu arada eklenen trend in ayar ekranında 'archive' yerine 'online' seçince tag ekranını görüp istediğin tagı seçebiliyorsun tag loging'e gerek kalmıyor..

evet tag logging olmadanda trend pencereisne tag ekleyebilirsin ama anlık degerleri gorursun gecmıse yonelık kayıtlara bakamazsın Scada sıstemlerınde kayıt almadan deger izlenmesi pek istenen bir durum degil.

wincc v7 scada yı omron plc ile haberleştirebilirmiyim? ethernetle değil ama seri bağlantıyla?

ben wincc scada sisteminde tcp/ip ve mpi ile haberleşme yaptım onun dısında baglantı secenegi kullanmadım ama wincc birçok baglantı secenegini destekliyor,dökumanlardan incelemek lazım seri baglantı secenegini

ben biraz araştırma yaptım fakat toolbus veya rs232 ile ilgili bir şey bulamadım anlaşılan en iyisi tcp ip kulanmak..
acaba ethernet üzerinden kaç adet plc haberleştirebiliriz wincc ile?

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri