VRLA_ KURU (BAKIMSIZ) AKÜ SÖKÜMÜ-İNCELEMESİ videosu..

elektrofizikci

Usta Üye
Araba aküleri bildiğiniz gibi sürekli kontrol ve Bakım gerektirir. Gelişen teknoloji ile bakım gerektirmeyen ve birçok avantajı olan KURU AKÜLER (VRLA) gün geçtikçe artan bir kullanım alanı bulmakta. KGK - UPS cihazları, Yenilenebilir enerji sistemleri, tekerlekli sandalyeler, ışıldaklar, mobil birçok sistem v.s. Bu bölümde bu akünün içini sökeceğiz ve aküler hakkında bazı genel terim ve bilgilerden bahsedeceğiz. İyi Seyirler...
Hatta son anda okuduğum bir yazıda, siz gidin, 6V luk akünün içine şarjlı pil koyun, geri kalan kısmı da çimento ile doldurun, Çin in geldiği son nokta... :) bunu da eklemek istedim ...

Akünün Fotoları: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.358092327712355.1073741869.291475934373995&type=3

Videosu:

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
320volt ta bu tarz paylaşımlar var (çakma, patates tabiri kullanılıyor :)), hatta benim de nette karşılaştığım benzer konuları site kurucusu Burhan Bey'e paylaşıyorum. Kondasatör, direnç, akü hatta LiPoly piller çinliler kendini aştı. Masayı özellikle dağınık bıraktın di mi Ümit (benim gibi sessizlik yemini ettin demek) @serkan_48 yaksın diye, o kadar kimyasaldan sonra hayır gelmez silsen bile atık vardır :D

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri