Vestel Klima Arıza

allah razı olsun arkadaşım, halletim hemen. vestel servis 5 gündür çağırıyoruz gelmiyo. artık gerekte kalmadı. sırf bu kodları girmek için dünyanın parasını alıyolar.
tekrar çok teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
husnutan abimiz gayet güzel acıklamış bende birkactane ekliyeyim.12000 btu lukları yazıyorum
017d25-17021d,066025-172362,007d25-17021d. yanlız biraz eski modellerindir bunlar işinize yararmı bilmem.kolaygelsin

slm cihazı açmaması yanlış bence kompresör arızalı değil kapasitörü arızalı inliiyor fakat kalkış yapmıyor hatta elin yatkınsa bu işlere büyük ihtimalle 35/1,5 tir kapasitörü al değiştir kapasitör(kondastör)yuvarlak silindir bir parçadır yada eskisini sök öyle al zaten sökünce de kendini gösterebiliyo arızalı olduğu ya şişiyo ya yağı akıyo ama yenisini takmadan bilemezsin yapacaksan eğer sigortasını kapat cihazın kontrol kalemiyle bak uçlarına elektrik yoksa tektek sök istersen önce yaz aynısını al

Herkese selam.. vestel bioplus 24.000 lik klimam var.. 4 ışık hatası veriyor.. Kodlar konusunda yardım ederseniz sevinirim.. Kodları nası gireceğiz...yani ekranda hangi sırayla kodlar yazılacak..
Teşekkürler..

Merhaba, paylaşımınız için teşekkürler.
Bendeki vestel dx9 klima nın kumandası kaybolmuştu. Servisten yeni kumanda aldım fakat klimayı kumandayla çalıştıramadım. Klima kendi üzerindeki on/off butonuyla açılıp kapanabiliyor. Sorun nedir acaba? Kumanda ve klimayı nasıl senkronize edebilirim?

(Klima kapalı iken kapağını kaldırıp on/off düğmesine basılı tuttuğumda ise klima çalışmaya başlıyor ve paneldeki 4 ışık da yanıp sönmeye başlıyor. Sizin verdiğiniz kodları bu durumda denedim ama klimadan onay sesi alamadım.)

ustalarım bana da vestel 18 btu lük bir dış ünite elektrik bağlantıları lazım. dış ünite tamamen yanmıştır ve kabloları da ayırt edemiyorum bir yardımcı olasnız diyorum yada dış üniteni tüm bağlantılarını gösteren bir resim gönderseniz diye düşünüyorum

Merhaba arkadaşlar. Bende de bio plus 12000lik var. Işık sorunum vardı. Ama cihazım çalışıyordu. Dediğiniz kodları girmeye çalıştım. Ama şimdi de klima açılıyor fakat üflemiyor. Konu biraz eskimiş ama yenilerseniz sevinirim... Saygılar...

teknik 22 kardeşim kodlrın listesini buldum fakat ben bu işlemi en son 7 sene önce yaptım aklım da kaldığınca tarif edicem sana yanlız 18000 btu klimalar icin 8 tane ayrı kod var bunlardan hangisi olduğunu kodlayarak bulucaksın ok.işlem şöyle kumandanın pillerini söküp derece artırma azaltma tuşlarına aynı anda basıp pilleri tekrar takıcaksınız.kumandada butün haneler `00`sıfır olucak.sonra derece,fan,tımer on,tımer off tuşlarına basıp rakamları giriceksin.ilk başta sıfırla başlayan 6 adet sonrada 1 le başlayan 6 adet rakam giriceksin.ilk 6 rakamdan sonra set düğmesine basıp ikinci 6 rakamı giriceksin toplam 12 tane rakam girildikten sonra on/off tuşuna basıp ding dring sesi duyucaksın dularsan oluştur.pilleri cıkarıp tekrar takıcaksın ve calıştıracaksın.dediğim gibi cok karışık.
-084417-1A021D
-094417-1A021D
-097417-1A00FB
-086115-1d0384 bu kodları ayrı ayrı deneyin bitanesi olucaktır kolaygelsin
vestel klimalarda 4 ışık birden yanıp sönme durumunda kumanda yardımı ile kod girilir.
kumandayı kodlama moduna almak pilleri çıkartıp derece ayar tuşlarına(artı ve eksi)aynı anda basarak pilleri tekrar takınız.
ayrıca sıkça görülen kendi kendine açılıp kapanma durumunda elektronik kart üzerindeki start sivici değiştirilmelidir ve c 25 kodlu mercimek kondansatör iptal edilmelidir

dx9 045405-1a00ea dx12 045405-1a00fb dx18 0a5417-12024e dx24 0a5617-120340 alk9-rlk9 055405-1a00ea alk12 055405-1a00fb alk18 0b5417-12024e alk24 0b5617-120340 kolay gelsin
Güzel bilgi ve paylaşımlar için teşekkürler...

merhaba arkadaşlar bende vestel biox 12000 lik gri renk klima var.İç ünite fan bilyalarını değiştirdim,klima açtığımda çalışıyor ,motor tam hızla üflüyor 20 saniye sonra kapanıyor.E4 iç ünite fan arızası gösteriyor ne yapmam lazım şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler.

sanırım fan yüksek amper çekiyor rulman değişiminde sargılara zarar vermiş olabilirsin,

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri