Uzaktan kumandalı otomatik kapıyı nasıl butonla çalışır hale getirebiliriz?

gtr20

Üye
arkadaşlar uzaktan kumandalı kapıyı kumandayı iptal edip buton ile start stop verebilecek şekile nasıl yapabiliriz?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kapı motoru ıcındekı kartın guzel resmını cekıp atarsan yardımcı ola bılırız sanırım

Kartta röle vardır illa ki, onu anahtarla tetikledin mi olur.

motorum kapağını söktüm karşıma bu devre çıktı bunun üzerinden ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• kapı devre.jpg
    kapı devre.jpg
    121.1 KB · Görüntüleme: 50
ikitane role var orda gordun degılmı onların bırısı ılerı bırısı gerı onları dısarıdan kontrol edersen calsır isdedigin gibi yada kontak cıkıslarını butondan kontrol edersen calsırı

ikitane role var orda gordun degılmı onların bırısı ılerı bırısı gerı onları dısarıdan kontrol edersen calsır isdedigin gibi yada kontak cıkıslarını butondan kontrol edersen calsırı

gördüm abi.o rölelerin kontak çıkışlarını plaketin arkasından mı bulacağız?

Push, test ve learn butonları ne işe yarıyor.?

Muhtemelen push butonuna paralel bağlanacak bir buton start-stop işlevi görecek diye tahmin ediyorum.

Push, test ve learn butonları ne işe yarıyor.?

Muhtemelen push butonuna paralel bağlanacak bir buton start-stop işlevi görecek diye tahmin ediyorum.

abi push it demek oluyor ama ben basmadım o butona, bu plaketin arkasında motora giden bağlantı klemensleri var ama hiç birine dokunmadım. bir yolu var ama elektronik hassas olduğu için bilmeden işlem yapmak istemiyorum açıkcası

Kutuda ayrıca bır uzakdan kumanda kartı olması gerek. O karta 24 vey 220 volt besleme gerılımınden ayrı 3 kablo gıder. Bunların birisi müşterek/ortak uç, diğerleride aç ve kapa uclarıdır. Müşterek ucu ıkı butona ortak uc yapın, dıger ikisinde butonlardan dönüş yaparak, bu termınallere baglay

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri