usb kontrolu

değerli ustalar bir bilgisayar ünitesini şebekeden besleyip daha sonra enerji kesince usb den besleyeceğiz.enerji gelince usb beslemesi devreden çıkacak.normal Şebeke besleme yapacak.bu sistem kumandayla nasıl olur ?yoksa kart sistemimi lazım saygılar.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ünitenin gücüne göre, 2 acık 2 kapalı kontagı olan kontantör kullanın.bobinini şebeke geriminden besleyin. Şebeke varken kontaktör devamlı çekecek, ünite şeb .
ekeden beslenecekdir.Şebeke gerilimi gittiğinde de, UPS gerilimi ile çalısacakdır.
Çıkıs tarafındakı kontakları köprüleyın, ünite enerjiinde buradan veriniz. Normalde acık kontaklara, şebeke, Normalde kapalı kontaklara da UPS gerilimini girin.

Üç fazlı sistem için tasarlanmış transfer kumandası burada k1 ve k2 röle seçilip tek faza uyarlanabilir.
Bu arada usb değil ups. Ayrıca bu tip devreleri elektronik tasarlamak ekonomik ve ideal çözümdür.

transferx.jpg

Yahu ben de diyorum usb'nin ne işi var bu forumda.:)

Ups kendi içinde bu sitemi barındırır. UPS ten besleme süresi nedir? Ustalarımın verdiği parçalara ihtiyaç kalmaz ne kadar güçte cihazı ne kadar süre çalıştıracağın ayırdığın bütçe önemli.

Ups kendi içinde bu sitemi barındırır. UPS ten besleme süresi nedir? Ustalarımın verdiği parçalara ihtiyaç kalmaz ne kadar güçte cihazı ne kadar süre çalıştıracağın ayırdığın bütçe önemli.

Line interactive tip ups değil mi Bülent bey. Verdiğim devrede zaman gecikmeli giren bir devre dolayısıyla dezavantajlı. Bunedenle sağlıklı bulmuyorum aslında.
Online tipler daha sağlıklı.

Son düzenleme:
Hepinize çok teşekkür saygılar.Bu tip beslemelerde ups üzerinden sistem devamlı enerji altında olmalımı yoksa sadece enerji kesincemi olmalı ?Ayrıca benim yapmak istediğim enerji kesince hiç aralıksız ups devreye girmesi idi.

Hepinize çok teşekkür saygılar.Bu tip beslemelerde ups üzerinden sistem devamlı enerji altında olmalımı yoksa sadece enerji kesincemi olmalı ?Ayrıca benim yapmak istediğim enerji kesince hiç aralıksız ups devreye girmesi idi.

Online tip ups olmalı; şebekeyi regüle edip yüke vermeli, enerji kesilince aküden kesintisiz beslemeli.
http://www.makelsan.com.tr/ups/urundetay/powerpack-plus-serisi-1-3-kva-ups/index-54.html

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri