UDEA UFM M11 Modül Bağlantısı

askb

Üye
Arkadaşlar merhaba,
UDEA nın UFM M11 modulunu kullanan varmı acaba?
Sormak İstediğim;bu modul 3v la çalışıyor.PIC16f877 ile baglantısını nasıl yapmalıyım.UDEA nın sitesinde 5v-3v level ınterface şeması var.Bu modüle bu bağlantı uyarmı?
bu modulü kullanan arkadşlar varsa şema ve yazılım konusunda yardımcı olabilirlerse çok menmun olurum.

Arkadaşlar merhaba,
UDEA nın UFM M11 modulunu kullanan varmı acaba?
Sormak İstediğim;bu modul 3v la çalışıyor.PIC16f877 ile baglantısını nasıl yapmalıyım.UDEA nın sitesinde 5v-3v level ınterface şeması var.Bu modüle bu bağlantı uyarmı?
bu modulü kullanan arkadşlar varsa şema ve yazılım konusunda yardımcı olabilirlerse çok menmun olurum.

modulu inclemedim ama anahtarlamahızı yüksek bir transistoru 3 v ile sürersin.transistörün emiterinde alacağın çıkışla pic 5volt ile beslemiş olursun.bilmem anlatabildim mi ?

ben bu modülü kullanıyorum uzun zamandır. hatta az önce yaktım, yakmıskende bir arayım dedim interneti. Udea nın kendi sayfasında verdiği 5-3 ve 3-5 volt dönüştürücü devreleri denedim. çalışıyorlar.onları kullanabilrisin fakat picin veya modülün giriş çıkışına göre orada farklı devreler gösterilmiş onlara dikkat edin.
modülü 3V ile beslemen gerekiyor 11.bacaktan. ben LM317 kullanarak yaptım bu işi.12 V aküden 3 v elde ettim. devrede eger baska regüle kullanıyorsan topraklarını ortaklanayı unutmayın.
yazılım yaparkende protokolüne dikkat edersen sorun yaşayacagını sanmıyorum
bu arada ben modülleri çok yakından kullandıgım için yaktım. 3 metreden daha yakınken birbirine veri göndermeyin.

tamam arkadaslar.devreyı calıstırdım.
yardımlarıız ıcın tesekkur ederım

Evet eminim. datasheetinde de uyarı olarak yazıyor hatta.
3 metreden daha yakın mesafeden kullanmak modüllerde kalıcı tahribata yol açabiliyor.

-Udea ya iş başvurusu yaptım cevap bekliyorum :)

mrb arkadaşlar acaba bu modülü nasıl çalıştırdınız acabaa bana bununla ilgili döküman verebilirmisiniz yada haberleşme protokolü arx 34 ve atx34 lerden farklı mı???

acil yardımlarınızı bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
ATX 34 VE ARX 34 transparandır. yani protokolu sen belirlersin.

ufm11 zannedersem modem moduldur mac katmanı var diye biliyorum kendi protokolu var
atx ve arx ASK (amplitude shift keying) modulasyonlu UFM serisi ise FSK (frekans shfit keying) tir

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri