Ucancam dan Aspire a geçiş

Çoklu takım derken otomatik takım değiştirme mi?

Evet bir işte birden fazla takımla çalışıyorsanız, Takım değiştirme ve boy telefisinin de sorunsuz olması lazım. Tek takımla çalışıp takım boyunu manuel ayarlıyorsanız o ayrı tabi.
Ayrıca post prosedurlerde istediğiniz gibi değişiklik de yapabilirsiniz. File -> Open Aplication data Folder ile Program klasöründe program datalarınızı ve PostP klasörü içinde de PostProcedure dosyalarını bulabilirsiniz Herhangi bir text editor ile bu dosyaları düzenleyebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Bu arada araştırma yaparken çok harika 3 program keşfettim

NC Thumbnail kurup yeniden başlatınca nc dosyalarını windows küçük resim olarak gösterebiliyor. kurulum sırasında ya da sonradan tap dosya uzantısı eklenibiliyor(yeniden başlatma gerektirir) Aşağıya ekledim

http://openscam.com/ ve http://www.nc-corrector.inf.ua/index_EN.htm nc tap dosyalarını açıp bakılabiliyor

Ekli dosyalar

• NcThumbnail-setupX64.exe.zip
    484.5 KB · Görüntüleme: 20
Elle girdim takım özelliklerini zaten makine otomatik takım değiştiğremiyor teşekkürler

Evet bir işte birden fazla takımla çalışıyorsanız, Takım değiştirme ve boy telefisinin de sorunsuz olması lazım. Tek takımla çalışıp takım boyunu manuel ayarlıyorsanız o ayrı tabi.
Ayrıca post prosedurlerde istediğiniz gibi değişiklik de yapabilirsiniz. File -> Open Aplication data Folder ile Program klasöründe program datalarınızı ve PostP klasörü içinde de PostProcedure dosyalarını bulabilirsiniz Herhangi bir text editor ile bu dosyaları düzenleyebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Programlar güzel bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
Vaktiniz olursa " cimco edit " deneyin.

Uzantının ne olduğu önemli değildir.
Notepad yani not defteri ya da wordpad ile açabilirsiniz.
Adını değiştir deyip istediğiniz uzantılı yazabilirsiniz.
.tap .nc .ncf .iso ... hiç fark etmez.
Önemli olan içerisindeki formattır.
Bazı kodlar çember gibi şeyleri satır satır çıkarır bazıları R I J gibi çıkarır , bunlar tercihiniz olsun.
Kodları kısa olur ve daha pürüzsüz kesimler olur.

Daha güzeli gcode lerin anlamı standartları nelerdir öğrenin.
G00 ile G01 nedir gibi..

Yine vaktiniz olursa alphacam deneyin .
Yapamayacağı iş yok gibi.
@ramertrk ün zamanında dediği gibi vectric ler artık bitti , alphacam satın aldı ve kendi içine monte etti.

Tasarımı tamamladım testlerimi de yaptım sabah ilk iş işleme başlayacağım

Kolay gelsin...
Mrb bana yardımcı olurmusun ucan cam la ilgili iki tane opototör geldi makinaya ikiside yapamadı cizim yapılıyor makina otamatiğe gecmiyor hata veriyor herşey tamam

Mrb bana yardımcı olurmusun ucan cam la ilgili iki tane opototör geldi makinaya ikiside yapamadı cizim yapılıyor makina otamatiğe gecmiyor hata veriyor herşey tamam

Serdarca mesajlarını yeni gördüm Toolpath/tool management üzerinden tool huzlarını değiştirebilirsin ama sanırım bunlar CNC ye göre değişiyor benim oradan verdiğim rakamın pek önemi olmuyor makinamın panelinden hızımı ayarlıyorum benim için böylesi daha iyi.

Dosya çalıştırmama sorunu için de biraz bilgi verirsen ne hata veriyor işi nasıl gönderiyorsun(bilgisayardan direkt mi yoksa panel üzerinden mi) Bir de hangi şehirdesin?

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri