tristör tetiklemeli kompanzasyon

slm arkadaşlar,bu kompanzasyon işi benim tez konum,ve ciddi araştırmalar yapmam gerekiyor,,mesela bu tiristörlerin devreye girişi çıkış zamanlaması nasıl yapılıyor ayarlanıyor,,,bana bilgi verebilecek olan arkadaşşlar varmı,şimdiden teşekr ediyorum

Kullanılan bir çok sistem vardır. Bunlardan birisi tristör diyot ikilisi olan sistemdir. Bunda kondansatör dolduktan sonra Şebeke geriliminin tepe noktasında kondansatörleri devreye sokar. Böylece arada bir gerilim farkı oluşmadan devreye sokmak amaçlanmıştır. Bu tür tasarım konuları ayrıntılıdır. kitap veya makale okuman gerekebilir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
slm arkadaşlar,bu kompanzasyon işi benim tez konum,ve ciddi araştırmalar yapmam gerekiyor,,mesela bu tiristörlerin devreye girişi çıkış zamanlaması nasıl yapılıyor ayarlanıyor,,,bana bilgi verebilecek olan arkadaşşlar varmı,şimdiden teşekr ediyorum

Poly Phase Multifunction Energy Metering IC with Per Phase Information ADE7758

Her şeyi bu yapıyor...

Sıfır geçiş noktası +5 ms , buyrun devreye alma zamanı...

Yukarıdaki videoda ne yapılıyor anlayabilmiş değilim.. Röle sesi mi onlar:)

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Geri