Kompanzasyon Sistemleri ve Problemleri

arkadaşlar L1-L2-L3 akımlarından L2 akım okunmuyo sistem yeni entes rg3 12 cs bi ara kendiliğinden düzeldi sayacı değişmem gerekiyordu sayaç ve tmş değiştikten sonra tekrar bozuldu L2 akım yok faz ve k-l uçları dedektör ve ölçü aleti ile kontrol ediyorum herşey doğru yinede yok. akım trafoları 1 hafta boşta kaldı patlamış olabilirmi ne yapmam gerekiyor. diğer sorunlar ise
1-sayaç henüz 4 günlük ama kapasitif yazıyo
2-role geç bırakıyo
3-11 kw pres motoru anlık olarak amper değişitiriyor boşta çalışırken 6 amper hurdalığı sıkıştırıp ezmeye başlarken 33 ampere kadar çıkıp roleye kondanstör çektiriyor ancak 33 amperden 6 ampere hemen düşüp kondanstörü role geç bıraktırıyo buda kapasitife neden oluyo

Kademe bırakma süresini kontrol edin. Rölede en düşük süre olan 1 saniyeye ayarlayın.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sn yavuz31, bahsettiğiniz yük hızlı değişen yük grubuna giriyor, kontaktör ömrü açısından sorun yaşarsınız orta ve uzun vadede. Tristörlü, hızlı bir sistemle sorunu aşarsınız, Bakım onarım giderleriniz azalır.

sayaç 1 haftalık oldu aktif 522 reaktif 42 kapasirtif 27

akım sürekli ve ani olarak sık sık değişiyor pres nominal çalışmada 12 amper akım çekerken baskıya başladığında 33 ampere yükseliyor kondanstör çekilir çekilmez pres işi bitiyor role geç bırakıyor karışıyor fazla kondanstörden kapasitife gidiyor pres dururken arkasından vinç devreye giriyor bi bakıyorsunuz bu seferde aynı anda 12 kw testere çalışmaya başlıyo testere yıldızda 33 üçgende 21 amper çekiyor role sapıtıyor çok zaman harçıyor bu işlemler sırasında kapasitif 0,10 kw endex atıyor sabaha kadar çalıştığını düşünün alıp başını gidiyo

role kondanstör çekmesi gerekirken 6 saniye kondanstör arıyo neredeyse ben roleden hızlı çekeceğim sanki

diğer yandan kademelerin tamamı çekilirken kondanstör kademe yetersiz uyarısı veren ışık ve alarm veriyor

kurulu güç 70 aynı anda çalışan 40 kw toplam kondanstör 33 kwar galiba kondanstör az yarın fazlalaştıracağım

kondanstör oranını 70 kw üzerinden mi yoksa 40 kw üzerinden %65 i ni baz almam lazım

kondanstör dizilimi 5+0,83+0,83+0,83+1,5+1,5+2,5+2,5+2,5+2,5+5+10=36 kwar

devrede 1 bilgisayar 1 klima ve 1 kw değerinde ups güç kaynağı var

kafam baya karışık arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşlar buarada reaktik güç oranlarını henüz öğrendim 50 kw altı söz gücü olanlar için reaktif %33 kap.%25 olarak aldım

50 kw üstü yerler için %20 %15

bilmiyorum doğrumu eğer doğru ise ben 50 kw altı olduğum için cezada değilmişim

genel olarak %20 ve %15 baz aldığımdan cezadayım zannetmişim

diğer açıdan ise kubilay arkadaşımız hızlı değişen güçlerde lokal komp yapmamı önerdi mesela 10 kw lık yıldız üçgen motorlara daimi kontaktöre kondanstör bağlayarak motor çalıştığı anda kondanstörün devreye alınmasısöyledi teşekkürler başka fikri olan varmı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,470
Kullanıcılar
450,410
Son üye
Erc.cgz

Yeni konular

Geri